Hurtownia kwiatów – najważniejsze informacje

Choć XXI wiek jest wyjątkowo szybki i zabiegany, to jednak kwiaty cieszą się dzisiaj coraz większą łaską. Nic też dziwnego, że coraz częściej powstają różnego rodzaju hurtownie kwiatowe. Co w zasadzie znajduje się w ich ofercie? Jakie firmy powinny nawiązać z nimi współpracę? Czy jako osoby prywatne możemy korzystać z ich usług? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej.

Hurtownia kwiatów – podstawy

Na początek powiedzmy, czym się zajmują takie hurtownie kwiatów. Otóż jak sama nazwa wskazuje – sprzedażą kwiatów. Jednak to jedyne, co ich łączy. Większość hurtowni sama hoduje większość sprzedawanych roślin. Niemniej jednak część z nich zazwyczaj pochodzi od lokalnych hodowców.

Hurtownie różnią się także ofertą. Przykładowo może to być tylko i wyłącznie hurtownia kwiatów orientalnych. Dalej warto jeszcze wspomnieć o tym, że niektóre hurtownie nie tylko zajmują się sprzedażą – przykładem może być taka hurtownia dekoracyjno florystyczna czy hurtownia florystyczna, które sprzedają od razu różne gotowe bukiety, wiązanki a nawet których pracownicy zajmują się dekorowaniem sal itp

Jakie firmy nawiązują współpracę z hurtowniami florystycznymi?

Hurtownia florystyczna to bardzo ważne miejsce zaopatrywania się dla wszelkich firm związanych z szeroko pojętą organizacją wesel i różnego rodzaju przyjęć np. komunijnych. Dalej hurtownia dekoracyjno florystyczna ma spore znaczenie także w przemyśle pogrzebowym. Dalej idą różne instytucje kulturalne, jak np. teatry, oczywiście kwiaciarnie, restauracje itp.

Jak zatem widać – takich firm jest wiele i często współpraca jest tutaj nieco bardziej zażyła niż w zwykłej relacji klient – sprzedawca. Hurtowniom kwiatowym bowiem jak najbardziej opłaca się klient w postaci firmy organizującej wesela i vice versa, dlatego też pojawiają się różne udogodnienia w postaci chociażby transportu, konkretnych kompozycji itp.

Czy jako osoby prywatne możemy korzystać z usług hurtowni kwiatów?

Oczywiście, że tak – nic nie stoi na przeszkodzie! Rzeczywiście co prawda bardziej praktycznym rozwiązaniem jest kupowanie bukietu w kwiaciarni, ale np. jeśli chcemy zamówić większą ilość kwiatów z okazji jakiegoś przyjęcia, to jak najbardziej hurtownia kwiatów będzie dobrym pomysłem.

Ponadto warto jeszcze podkreślić, że hurtownia florystyczna dysponuje często także różnymi rodzajami kwiatów do sadzenia w ogrodzie czy też innych roślin albo ozdobnych krzewów. Podsumowując – także i dla osób prywatnych znajdą się tam ciekawe rzeczy, tym bardziej że hurtownie często dysponują niższymi cenami.