Ile kosztują implanty zębów i jak się je zakłada?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że braki w łuku zębowym mogą nieść za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia oraz wyglądu. Jeżeli stracimy ząb, wówczas dochodzi do przesuwania się zębów sąsiadujących, które mogą się przemieszczać, krzywić, co więcej może dojść do zmiany kształtu naszej twarzy. Bez zębów nasza szczęka się zapadnie, a kości zaczną zanikać. To dlatego istotne jest to, aby dokonać odbudowy zęba możliwie jak najszybciej. Jakie są za implant zęba ceny? Jak wygląda zabieg?

Implanty zębowe – jak się je zakłada?

Implanty zębowe to specjalne tytanowe śruby, które wkręca się w kość. Cały proces trwa dość długo, bo trzeba poczekać, aż zamocowana śruba zrośnie się z kością żuchwy lub szczęki, dopiero wtedy można założyć właściwe uzupełnienie protetyczne. Jest dostępna również opcja dla niecierpliwych, bo można ten proces znacznie skrócić, wybierając jednofazowe zakładanie implantów. Jak to działa? Takie implanty mają formę monolitu, ich gwint stanowi całość z łącznikiem. Stosując taką metodę, można pominąć etap gojenia się kości i natychmiast przejść do nadbudowy protetycznej. Niestety taki zabieg jest znacznie trudniejszy do wykonania, dlatego niezbędny jest naprawdę dobry specjalista. Jeżeli coś pójdzie nie tak, pacjent będzie narażony na dodatkowe koszty, bo implant trzeba będzie usunąć i założyć nowy. Założenie implantów zębowych jednofazowo można wykonać wyłącznie u pacjentów posiadających odpowiednią grubości i gęstości kości wyrostka zębodołowego.

Ile kosztuje implant zęba?

Implanty zębowe niestety nie należą do najtańszych, co więcej nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, chociaż trzeba mieć nadzieję, że niedługo się to zmieni. Ile kosztują implanty zębów? Cena będzie uzależniona od wielu czynników, między innymi od rodzaju implantu, a także renomy gabinetu stomatologicznego, gdzie będzie przeprowadzany zabieg. Ceny za wszczepienie jednego implantu wahają się od 1500 zł do 4600 zł. Chociaż koszty są bardzo wysokie, jeżeli mamy odpowiedni budżet, warto zainwestować w taki zabieg. Dzięki temu będziemy mogli odzyskać piękny uśmiech, a także zdrowie.

Implantologia rozwija się bardzo szybko, dlatego takie usługi bez wątpienia z biegiem czasu będą coraz tańsze, a więc dostępne dla coraz większej liczny osób. Oczywiście nie każdy specjalista będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, dlatego wybór implantologa musi być dobrze przemyślany.