Implant. Opcja dla każdego

Wiele osób nie może pochwalić się pełnym uzębieniem, ponieważ kiedyś stomatolog Wrocław usunął im przynajmniej jeden ząb. Część pacjentów nic nie robi w takiej sytuacji, przyzwyczaja się po prostu do niepełnego uzębienia. To bardzo duży błąd. Puste miejsce po zębie psuje wygląd całego uzębienia, co więcej, powoduje wiele problemów, w tym problemy z gryzieniem pokarmów. Zdarza się też, że sąsiednie zęby zaczynają się pochylać w kierunku pustego miejsca. Gryzienie pokarmów zaś a tak naprawdę naprawdę miażdżenie ich odsłoniętym dziąsłem, może przyczyniać się do zranień i stanów zapalnych dziąsła. To zaś może być początkiem chorób kolejnych zębów. Zawsze więc miejsce po usuniętym zębie trzeba wypełnić. Dobry dentysta Wrocław jest w stanie wstawić tam implant.

Implant to nie jest żadne ryzyko

Są pacjenci, którzy uważają, że implant zęba to duże obciążenie dla organizmu, że może on się nie przyjąć. Oczywiście jest to ciało obce w dziąśle, jednak odpowiednio wstawione zrasta się z dziąsłem i nie powoduje żadnych problemów. Aby posiadać implant, najpierw trzeba poddać się zabiegowi wstawienia jego podstawy. Może to wymagać nacięcia dziąsła i osadzenia podstawy. Dużo łatwiejsze jest, jeśli podstawa jest wstawiana zaraz po usunięciu zęba. W takiej sytuacji dobry dentysta Wrocław usuwa ząb w taki sposób, by od razu powstało miejsce na wstawienie podstawy implantu. Niejedna klinika dentystyczna Wrocław zatrudnia stomatologów, którzy wstawiają nawet kilka implantów w ciągu tygodnia. Taki stomatolog Wrocław każdy implant jest w stanie wstawić szybko i bez większych problemów.

Wkręcenie implantu zęba możliwe jest po pewnym czasie

Implant wkręcany jest w podstawę. Musi ona jednak być już zrośnięta z dziąsłem, a ten proces trochę trwa. Zawsze więc konieczne jest odczekanie kilku tygodni od chwili osadzenia podstawy implantu. Na ten okres może zostać wstawiony implant tymczasowy, to już jednak zależne jest od decyzji pacjenta. Podstawa bowiem może też pozostać pusta. Warto jednak zdecydować się na implant tymczasowy na ten czas, tym bardziej, że jego wstawienie nie jest bardzo drogie.

Gdy już podstawa zrosła się z dziąsłem, tymczasowy implant jest wyjmowany, a stomatolog wkręca stały, który może być w podstawie nawet przez wiele lat. Później może wymagać wymiany, ale to już jest czynność łatwa. Każda klinika dentystyczna Wrocław dokonuje wymian implantów. Oczywiście konieczne jest wcześniejsze jego zrobienie, na termin wymiany implantu nieraz więc trzeba czekać kilka tygodni.

Inny artykuł w podobnej tematyce: https://cyberstacja.eu/torbiel-zeba-czym-jest-i-jak-go-leczyc/