Implanty zębowe – jakie wybrać?

Piękny i biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Jednak zęby się psują i z biegiem czasu muszą zostać usunięte. Na szczęście można ubytki zastąpić implantami, które wyglądają naturalnie, a przy tym są niezwykle trwałe, a co najważniejsze bezpieczne. Jakie implanty zębowe Bielsko Biała są dostępne? Ile kosztują implanty Bielsko Biała?

Implanty zębów Bielsko Biała

W każdym mieście znajdują się gabinety stomatologiczne, które specjalizują się w implantologii. Także w Bielsku Białej są gabinety, w których pracują doświadczeni lekarze. Implanty zębowe Bielsko Biała cenione są przede wszystkim za jakość i naturalność. Nie sposób ich porównać ze zwykłymi protezami, które przysparzają pacjentom wielu problemów.

Wszczepienie implantu przebiega w sposób bezbolesny. Końcowy efekt jest spektakularny, a co ważniejsze pacjent może komfortowo gryźć wszystkie pokarmy. To z kolei wpływa na dobre samopoczucie i ma dobroczynny wpływ na cały organizm.

Tytanowe i cyrkonowe implanty zębów Bielsko Biała

Najczęściej producenci oferują tytanowe implanty, które doskonale integrują się z kością szczęki. Tytanowe implanty Bielsko Biała są bardzo stabilne oraz trwałe. Pomimo wysokich kosztów jest to inwestycja na długie lata.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się także implanty ceramiczne. Produkowane są one z tlenku cyrkonu, który wykazuje właściwości podobne do naturalnej tkanki zębowej. Jest to materiał, który również doskonale łączy się z kością i jest bardzo wytrzymały. Jest to doskonała alternatywa dla osób uczulonych na metal. Z racji tego, że jest to produkt stosunkowo nowy, to nie w każdym gabinecie są one dostępne.

Ile kosztują implanty zębów Bielsko Biała?

Oszacowanie pełnej kwoty wszczepienia implantu jest dość czasochłonne. Przede wszystkim wszystko zależy od rodzaju materiału, z którego implant jest wykonany. Ważne jest także to, czy będzie on założony podczas jednej wizyty. Wówczas taki implant nazywany jest jednofazowym. Są także implanty, które wymagają wielu badań, leczenia i odbudowy kości, co powoduje, że koszt implantu rośnie.

Cena zależna jest także od gabinetu i konkretnego producenta implantu. Ogólnie rzecz biorąc, jeden ząb w pełni skończony kosztuje około 4 000 złotych. Oczywiście należy wziąć pod uwagę czynniki, które mogą tę kwotę podwyższyć lub obniżyć. Implanty zębów Bielsko – Biała. Warto wybrać się na wizyte i omówić ze specjalistą konkretne potrzeby, na podstawie których oszacuje on koszty.