Jakie aspekty uwzględnić przy wyborze kwatery pracowniczej?

Należy mieć świadomość, że wybór kwatery pracowniczej jest obecnie znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo dużo interesujących ofert. Czym jednak powinny cechować się tanie noclegi dla pracowników?

Wyposażenie

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zwrócenie uwagi na to, jak wyposażone są kwatery pracownicze. Warto stawiać na wysoką jakość. Pracownicy muszą mieć dostęp do lodówki, zmywarki czy kuchenki elektrycznej. Nie można oczywiście zapomnieć o pralce i odkurzaczu.

Ponadto osoby pracujące muszą mieć wyznaczone miejsce, w którym będą suszyć uprane ubrania. Nie jest zalecane wybranie kwatery, która nie będzie miała telewizora i dostępu do internetu. Pracownicy powinni mieć możliwość odpocząć po pracy, a także skontaktować się z członkami swojej rodziny.

Gdzie dokładnie powinny być zlokalizowane noclegi pracownicze?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na kwaterę, która znajduje się stosunkowo blisko zakładu pracy. Dzięki temu pracownicy nie będą musieli bardzo wcześnie wstawać, by zdążyć do pracy.

Nie można oczywiście zapomnieć, że w przypadku, gdy nocleg będzie znajdował się w dużej odległości, konieczny będzie transport osób zatrudnionych w firmie. Będą to zatem dodatkowe koszty dla przedsiębiorstwa.

Jakie kwestie należy jeszcze uwzględnić wybierając noclegi pracownicze?

Nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do standardu kwatery. Świetnym rozwiązaniem może być w pierwszej kolejności bardzo dokładnie przeanalizowanie wszystkich ofert dostępnych na rynku, a następnie postawienie na kwaterę ze średniej półki cenowej.

W ten prosty sposób przedsiębiorca będzie miał całkowitą pewność, że nie przepłacił, a także nie wybrał miejsca o bardzo niskim standardzie. Oczywiście trzeba porównywać hostele i hotele o podobnym standardzie.

Jakie zalety mają tanie noclegi dla pracowników?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie można znaleźć świetnie urządzone kwatery pracownicze w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to spowodowane podpisaniem kontraktu na dłuższy czas.

Właściciel nieruchomości, który ma całkowitą pewność, że klient będzie wynajmował kwaterę przez kilak lat, może zdecydować się na obniżenie ceny. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.