Kamienica w Katowicach- atrakcyjna nieruchomość

Kamienice w Katowicach to coraz częściej wybierane nieruchomości przez młodych ludzi, artystów, osoby poszukujące większej przestrzeni życiowej, niż ta, która jest zapewniana w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. Co bardzo istotne, często są zlokalizowane w najbardziej pożądanych miejscach, w centrum kulturowym i rozrywkowym miasta. Zamieszkanie w tego typu nieruchomości stało się prestiżem, a przestrzeń, którą gwarantuje kamienica pozwoli cieszyć się nieruchomością przez długie lata, bez potrzeby zmiany.

Przeglądając strony z ofertami mieszkań oraz słupy ogłoszeniowe, możemy coraz częściej spotkać sie z hasłami: ” kupię kamienicę Katowice”. W dużej mierze są to ogłoszenia wystawiane przez profesjonalne agencje nieruchomości zajmujące się transakcjami zakupu- sprzedaży tego typu budynków mieszkalnych. Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takie procedury nie należą do najprostszych. Skup kamienic Katowice to firma, której można zaufać.

Zadaniem agencji jest przeprowadzenie całej transakcji od początku do końca oraz zapewnienie jej bezpieczeństwa dla obu stron. Dokładnie sprawdzany jest stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Co często może być powstrzymujące inwestora to konieczność przeprowadzenia gruntownego remontu budynku, który z reguły jest pod opieką konserwatora zabytków. Niestety nabywców często zraża fakt wpisania obiektu do rejestru zabytków. Za kamienicami również dosyć często idzie skomplikowana sytuacja własnościowa, rzadko kiedy posiadanie kamienicy leży w jednych rękach. Na przestrzeni lat często dochodziło do podziałów nieruchomości. Agencje nieruchomości zajmują się również nabywaniem tylko części budynku.

Zarówno dla kupującego jak i sprzedającego odstraszające może być zadłużenie budynku oraz ciążąca na nim hipoteka, o to wszystko także zadba agencja nieruchomości.
Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy takiej transakcji, jest obecność dotychczasowych lokatorów. Zmiana właściciela budynku często wiąże się ze zmianą miejsca ich zamieszkania, ze względu na inne przeznaczenie budynku. Tak trudnymi i istotnymi sprawami także zajmie się pośrednik. Pamiętajmy, że pod hasłem “sprzedam kamienicę Katowice” również często kryje się oferta profesjonalistów.

Jak łatwo zauważyć zakup oraz sprzedaż kamienicy nie należy do najprostszych, jednak dzięki zaufaniu do agencji nieruchomości możemy spać spokojnie i być pewni powodzenia transakcji oraz pełnego jej bezpieczeństwa.