Kiedy zdecydować się na implanty Gliwice?

Brakujące zęby to spory problem estetyczny, zdrowotny oraz funkcjonalny. Nie da się ukryć, że osoby, które straciły wiele zębów, nie mogą swobodnie korzystać między innymi z możliwości spożywania wszystkich produktów spożywczych. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma rozwiązania na tego typu problemy i oferuje między innymi nowoczesne implanty zębów Gliwice.

Nowoczesne implanty Gliwice

Czym są implanty zębowe Gliwice? To nowoczesne rozwiązanie stomatologiczne, dzięki któremu w sposób niezwykle trwały, funkcjonalny i estetyczny można uzupełnić pojedyncze luki w łuku zębowym. Implant to rodzaj śruby, która wszczepiona jest w kość szczęki i zastępuje w ten sposób korzeń zęba. To właśnie na implancie następnie mocuje się ząb wykonany z porcelany. W ten sposób uzupełnia się lukę w łuku zębowym tak, że nowy wstawiony ząb wygląda jak naturalny. Idealnie dopełnia uśmiech pacjenta, jest też bardzo funkcjonalny i trwały. Implanty zębów Gliwice to rozwiązanie na lata. Co więcej, decydując się na implanty zębowe Gliwice, w przyszłości będzie można umocować na nich nawet protezę zębową. To zatem rozwiązanie pozwalające na swobodę dobierania metod uzupełnienia luk w łuku zębowym.

Implanty Gliwice – cena

Jeżeli decydujemy się na implanty, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to kosztowne rozwiązanie. Tak naprawdę implantologia jest bardzo nowoczesną, ale przez to drogą metodą leczenia. Z drugiej strony zapewnia doskonałe rezultaty wizualne i sprawia, że pacjent może czuć się swobodnie w każdej sytuacji. Ile kosztuje pojedynczy implant zębowy? Ceny oscylują zwykle pomiędzy kwotą od 5 do około 7 lub 8 tysięcy złotych. Tyle płaci się za same śruby, czyli implant, który jest wszczepiony w kość. Wcześniej trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej diagnostyce. Koniecznie trzeba będzie przejść między innymi badanie tomografii komputerowej jamy ustnej. W ten sposób lekarz ocenia stan kości i podejmuje decyzję, czy można wszczepić implant. Kolejne koszty związane są koronami porcelanowymi, które mocuje się na implantach. Płaci się za nie osobno. Z reguły kosztują one od 3 do 5 tysięcy zł. Cena pojedynczego zęba odbudowanego na implancie to zatem wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych. Są to ogromne kwoty, dlatego z implantów korzystają najczęściej osoby mogące pozwolić sobie na tego typu koszt.