Laser diodowy jako metoda depilacji

Depilowanie ciała, czyli eliminowanie owłosienia ze skóry, popularne jest od wielu lat. Od kilku sezonów powszechne stało się jednak wykorzystywanie do tego celu specjalnego lasera diodowego. Usługa wykonywana jest m.in. w renomowanym salonie na terenie Katowic. Przed poddaniem się takiemu zabiegowi warto przeczytać o nim kilka podstawowych informacji.

Depilacja laserowa Katowice – na czym polega?

Mówiąc o depilacji laserowej, mamy na myśli usuwanie drobnych włosków z różnych części ciała przy wykorzystaniu laserów diodowych, które emitują wiązki światła. Metoda ta świetnie sprawdza się szczególnie u osób, którzy posiadają nadwrażliwą i skłonną do podrażnień skórę. W takich wypadkach tradycyjne sposoby depilacji, czyli np. za pomocą maszynki, depilatora elektrycznego czy wosku, nie sprawdzają się i powodują różnorodne dolegliwości skórne, jak krostki czy wrastające włosy. Laser diodowy Katowice sprawia, że nie ma mowy o żadnych negatywnych objawach, a do tego – po zastosowaniu kilku sesji – efekt gładkiego ciała bez zbędnego owłosienia utrzymuje się przez bardzo długi czas. Depilacja laserowa w Katowicach wykonywana jest zarówno na nogach, rękach, plecach, twarzy, pod pachami, jak i w okolicach bikini.

Depilacja laserem Katowice – przebieg

Do depilacji laserem diodowym zgłosić się może w zasadzie każdy pełnoletni klient salonu kosmetycznego, choć należy pamiętać, że istnieją także pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim zabieg nie powinien być wykonywany u osoby z mocną opalenizną, a także u ciężarnych, chorych na nowotwory i zażywających antybiotyki lub środki antydepresyjne. Depilacja laserowa Katowice nie jest wskazana również u pacjentów z różnorodnymi infekcjami wywołanymi przez bakterie, wirusy lub grzyby. Sam zabieg, choć nie jest zbyt skomplikowany, wymaga pewnych czynności w celu przygotowania ciała. Chodzi tu m.in. o rezygnację z niektórych maści, leków, kosmetyków (w tym samoopalaczy), solarium i depilacji na około 4 tygodni przed terminem planowanego zabiegu.
Jak wygląda depilacja laserem Katowice? Po konsultacji i wywiadzie oraz wypełnieniu dokumentów, pacjent odbywa próbę skórną. Laser diodowy Katowice jest bezpiecznym rozwiązaniem, ale w pewnych wypadkach może powodować podrażnienie, dlatego należy tę kwestię sprawdzić, aby nie narazić pacjenta na dyskomfort. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, można przystąpić do działania. Osoba wykonująca zabieg przykłada do ciała pacjenta urządzenie, którego wiązki światła docierają do meszków włosowych i uszkadzają je. Po pewnym czasie (np. paru tygodniach) należy całość powtórzyć, stosując jednocześnie środki łagodzące.