Leczenie kanałowe? Wybierz prywatny gabinet stomatologiczny

Leczenie kanałowe zęba prowadzone jest wtedy, gdy jego miazga jest poważnie uszkodzona. Kiedyś w takiej sytuacji dentysta poznań mógł tylko zaproponować jego ekstrakcję, czyli usunięcie. Teraz ząb można wyleczyć! Pomoże w tym stomatolog poznań.

Stomatologia endodontyczna, czyli endodoncja jest działem stomatologii zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zęba. Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe pozwala na zachowanie zęba na wiele kolejnych lat.

Aktualnie w niemalże każdym dobrym gabinecie można skorzystać z procedury leczenia endodontycznego. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów można przekonać się, że usługi w tym zakresie prowadzi praktycznie każda z nich. Ważne jest tylko, aby dentysta poznań znał się na swojej profesji.

Pacjenci najczęściej decydują się na leczenie kanałowe w gabinetach prywatnych, chociaż może być on kosztowne. Dlaczego? Taka klinika stomatologiczna poznań daje poczucie bezpieczeństwa.

Leczenie kanałowe na NFZ

Z leczenia kanałowego można skorzystać w ramach ubezpieczenia NFZ – Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto jednak wskazać, że w tym przypadku leczenie nie będzie obejmowało wszystkich zębów.

Współpracujący z NFZ stomatolog w Poznaniu może zaproponować dorosłym pacjentom leczenie kanałowe tylko od „jedynki” do „trójki” z jednym kanałem, czyli w pozostałych przypadkach jedynym rozwiązaniem w państwowym gabinecie jest usunięcie zęba.

Pojawiają się jednak wyjątki, gdy można leczyć wszystkie zęby kanałowo:
• leczenie możliwe jest u dzieci i młodzieży do 18. roku życia
• leczenie możliwe jest u kobiet w ciąży i okresie połogu (do 42 dnia po porodzie)

Uwaga! Ograniczenie dotyczy tylko zębów mających do 3 kanałów!

Wobec tego osoby chcące wyleczyć swoje zęby u dentysty w Poznaniu na NFZ, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze będzie to możliwe.

W takiej sytuacji wyłączną alternatywą jest udanie się do prywatnej kliniki stomatologicznej w Poznaniu, aby tam skorzystać z profesjonalnego leczenia wszystkich zębów kanałowo.

Wybierz dobrego stomatologa w Poznaniu!

Leczenie endodontyczne – kanałowe na najwyższym poziomie oferują kliniki i gabinety prywatne. Dysponują one również bardziej zaawansowanym zapleczem, które obejmuje między innymi endometry, mikroskopy stomatologiczne, aparaty do zdjęć RTG.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się poszukiwanie na własną rękę. Należy sprawdzić czy dana klinika stomatologiczna poznań ma dobre rekomendacje, a następnie stwierdzić, który stomatolog poznań najbardziej nam odpowiada.

Podsumowując, gdy konieczne jest leczenie kanałowe, najlepiej skorzystać z pomocy prywatnych gabinetów. Tylko tam wyleczyć można wszystkie zęby!