Mity związane z dbaniem o zęby

Jak absolutnie na każdy temat, także i odnośnie dbania o zęby krąży po Poznaniu wiele nieprawidłowych informacji. Jakie można wymienić takie absolutnie najczęściej powtarzane mity?

Mit numer jeden – nie trzeba chodzić na przeglądy stomatologiczne

To zapewne każdy stomatolog Poznań powie nam, że nie jest prawdziwym stwierdzeniem. Niestety na przeglądy trzeba chodzić przynajmniej raz do roku, a osoby, które mają jakiekolwiek problemy z zębami powinny chodzić nawet częściej. Dlaczego jest to tak istotne? Czy naprawdę dentysta Poznań to osoba, którą musimy widzieć bez mała raz na rok?

Oczywiście, że tak. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że niestety wiele ubytków nie daje żadnych dolegliwości bólowych. Kompletnie nic się nie czuje, aż do momentu, kiedy ząb w zasadzie jest nie do uratowania.

Mit numer dwa – stan zębów nie ma wpływu na ogólny stan organizmu

No właśnie to też jest mit i w dodatku dość mocno wiąże się z informacją powyżej. Tam bowiem określone zostało, ze dość długo możemy chodzić z ubytkiem i tego nie poczuć. To niestety może mieć bardzo negatywne skutki dla całego organizmu.

Jak to bowiem potwierdzi absolutnie każdy stomatolog Poznań, niestety ząb to nie jest odrębna część organizmu. Stanowi on zdecydowanie jedność z nim. Jeśli zatem tam toczy się proces bakteryjny, jakim jest w istocie próchnica. to zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji rozszerzył się on na okoliczne tkanki i narządy. Efektem końcowym może być nawet sepsa i zgon, co się ciągle zdarza, pomimo tego, że przecież mamy XXI wiek i antybiotyki na każdym rogu.

Mit numer trzy – dentysta Poznań to osoba, którą możemy co chwila zmieniać

Teoretycznie możemy – w końcu czy prawo nam tego zabrania? Oczywiście, że nie. Bardziej jednak chodzi tu o zwyczajny pragmatyzm. Otóż niestety jeśli zmieniamy co chwila lekarza, to żaden nie jest w stanie nas dokładnie poznać. W efekcie stomatolog Poznań może mieć często problemy z określeniem, czy dany stan jest u nas normą, czy leczyć, czy jeszcze poczekać. Zdecydowanie lepiej też dla nas jest, abyśmy wybrali jednego zaufanego lekarza.

Mit numer cztery – każda klinika dentystyczna Poznań jest taka sama

Niestety nie każda klinika dentystyczna Poznań jest taka sama. nie w każdej pracują jednakowo doświadczeni lekarze i pielęgniarki. Warto oczywiście wybrać tak, aby nie tylko dana klinika miała dobre opinie i oceny, lecz również, aby naprawdę czuć zaufanie do swojego stomatologa – w końcu jest to absolutnie najważniejsza sprawa w relacji pacjent – lekarz.