Pojazdy na akumulator dla dziecka – co wybrać?

Od kilku lat pojazdy akumulatorowe to prawdziwy hit wśród zabawek dla dzieci. Wiele osób chętnie wybiera je jako prezent dla malucha np. z okazji urodzin. Na rynku dostępne są rozmaite wersje takich maszyn, m.in. auta sportowe lub traktory na akumulator dla dzieci. Jaki pojazd wybrać?

Rodzaje pojazdów akumulatorowych

Pojazdy na akumulator to szeroka gama zabawek dla kilkulatków. Podczas zakupu warto pamiętać o potrzebach i zainteresowaniach dziecka. Niektóre maluchy będą zachwycone modelami wyglądającymi jak miniatury prawdziwych współczesnych samochodów, innym spodobają się małe elektryczne motorki lub quady. Nie brak też pojazdów bardzo kolorowych z motywami bajkowymi. Niezwykle atrakcyjne dla młodszych użytkowników są również traktory na akumulator dla dzieci, cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością. Sam wygląd i typ pojazdu to jednak nie wszystko. Różnic pomiędzy poszczególnymi modelami jest więcej – dotyczą one m.in. liczby użytkowników. Quady czy traktorki dla dzieci na akumulator to zazwyczaj urządzenia jednoosobowe. Z kolei niektóre elektryczne autka osobowe można zakupić w wersji powiększonej, czyli dla kierowcy i pasażera.

Traktory zabawki na akumulator – dla kogo?

Z pewnością traktory akumulatorowe to idealny pomysł na prezent dla każdego małego wielbiciela motoryzacji i miłośnika pojazdów użytkowych. Z tego typu zabawki na pewno ucieszą się zarówno młodsze, jak i nieco starsze dzieci, które szczególnie uwielbiają maszyny rolnicze i chcą rozwijać swe techniczne zdolności. Najczęściej przeznaczone są dla chłopców i dziewczynek między 2. a 8. rokiem życia. Traktorki dla dzieci na akumulator z wyprofilowanym siedziskiem doskonale sprawdzają się również w przypadku maluchów, którym samodzielne poruszanie się na nogach sprawia jeszcze trudność. Pojazdy są bezpieczne i stabilne – jeśli korzysta się z nich w odpowiedni sposób w przeznaczonym do tego miejscu, nie ma możliwości, by w jakikolwiek sposób zagrażały zdrowiu dziecka.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując pojazd akumulatorowy, trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość, średnicę kół, rodzaj silnika, maksymalny udźwig i prędkość, jaką może osiągnąć maszyna. Parametry te są szczególnie istotne w zestawieniu z wiekiem i wzrostem dziecka. Trzeba pamiętać, że maluchowi powinno być wygodnie, a jednocześnie musi mieć swobodny dostęp do wszelkich elementów sterujących urządzeniem. Traktory zabawki na akumulator mogą posiadać również dodatkowe elementy. Małym użytkownikom z pewnością szczególnie spodobają się wszelkie akcesoria dźwiękowe i świetlne, a także doczepiana niewielka przyczepka, w której można przewozić rozmaite przedmioty.