Sposoby na piękny uśmiech w Szczecinie

Wiele mieszkańców Szczecina chciałoby zadbać o swój uśmiech – w końcu piękny uśmiech jest piękną ozdobą. Jakie dzisiaj mamy możliwości w tym zakresie? Co może nam zaproponować dentysta Szczecin? Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze sprawy.

1) Higiena i zdrowe zęby

Oczywiście absolutnie najważniejsze jest to, aby mieć zdrowe zęby. Dlatego stomatolog Szczecin na pewno na początku przede wszystkim będzie musiał zadbać o stan naszego uzębienia pod kątem jego zdrowia. Warto w tym momencie podkreślić, że ząb z próchnicą nie tylko może doprowadzić do martwicy całego zęba, lecz także dla groźnych i mało estetycznych powikłań miejscowych i całego organizmu. Standardowo zatem na początek każdy stomatolog Szczecin wyleczy wszystkie ubytki oraz zaleci odpowiedni dla danego pacjenta sposób higieny jamy ustnej.

2) Równy zgryz

Oczywiście jednak zdrowe zęby niekoniecznie równają się już ładnemu uśmiechowi. Czasem będzie nam potrzebny dentysta Szczecin ze specjalizacją w kierunku ortodoncji, który za pomocą aparatu skoryguje odpowiednio zgryz oraz wyprostuje zęby. Co ważne – aparat ortodontyczny jak najbardziej można założyć także u osoby dorosłej!

3) Skaling i piaskowanie

Te dwie metody stomatolog Szczecin na pewno zaproponuje nam, aby dokładnie usunięć z uzębienia cały kamień oraz część przebarwień. Są to dość szybkie i proste metody dające znakomite efekty. Nie można ich jednak wykonywać za często.

4) Zadbana jama ustna

No właśnie -warto zdać sobie sprawę z faktu, że piękny uśmiech to nie tylko i wyłącznie białe i równe zęby, lecz także zadbane, niekrwawiące dziąsła, zdrowa błona śluzowa. Tu warto poprosić o radę stomatologa Szczecin posiadającego specjalizację z zakresu periodontologii.

5) Licówki Szczecin

No właśnie – warto jeszcze powiedzieć kilka słów o bardzo popularnej metodzie na piękny uśmiech, która jest obecnie stosowana przez wiele gwiazd, a mianowicie o licówkach w Szczecinie? Co to w ogóle jest? Otóż licówki Szczecin są to nakładki na zęby. Wykonywane są one albo z porcelany, która jest materiałem trwalszym, ale też i droższym albo też z kompozytu.

Zasadniczo istotne jest to, że jeśli decydujemy się na licówki Szczecin, to jest to decyzja na całe życie. Aby je bowiem założyć, należy spiłować ok. 5 mm szkliwa. Warto jednak dodać, że nie trzeba zakładać licówek na wszystkie zęby – jak najbardziej jest to także możliwe na pojedynczy ząb albo na kilka zębów. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że idealni imitują naturalne uzębienie oraz ładnie modelują uśmiech.