W jakich przypadkach warto zastosować licówki?

Licówek nie montuje się w uzębieniu bez powodu. Za każdym razem, gdy trafiają one do jamy ustnej pacjenta, mają w niej pełnić jakąś konkretną funkcję. W niektórych przypadkach nie można ich zresztą stosować. Kiedy zatem tak dokładnie sięgnięcie po licówki Łask okaże się korzystnym rozwiązaniem?

1 – redukcja przebarwień

Już w przypadku gdy jakiś pojedynczy ząb ma inny kolor od pozostałych całe uzębienie sporo na tym traci. Do wystąpienia takich silnych przebarwień może dojść wskutek rozwinięcia się pewnych wad szkliwa, w momencie martwicy zęba lub nawet i po przeprowadzonym leczeniu kanałowym. Całe szczęście licówki Pabianice radzą sobie z przebarwieniami znakomicie. Zwłaszcza licówki porcelanowe, delikatnie przezroczyste, idealnie odtwarzające naturalne odcienie korony zęba.

2 – poprawa kształtu

Ogólnie rzecz biorąc naturalne zęby nigdy nie będą mieć identycznego rozmiaru i kształtu, jednakże w niektórych przypadkach te występujące między nimi różnice są bardziej widoczne niż “normalnie”. Gdy jeden ząb albo i kilka zębów wyraźnie odstaje na tle pozostałych, warto by było zdecydować się na ceramiczne bądź porcelanowe licówki Zduńska Wola, aby te nierówności zamaskować i np. doprowadzić do skrócenia, poszerzenia, zwężenia bądź wydłużenia zęba. W ten sposób można nadać mu dowolnego kształtu. Lekarz sam ustala, jaki ten kształt będzie, zgrywając go z pozostałym uzębieniem pacjenta.

3 – leczenie diastemy

Diastemą nazywamy charakterystyczną szparę występującą między górnymi jedynkami. Można ją skutecznie leczyć, wykorzystując do tego celu licówki Pabianice, które wypełnią przerwę – w całości lub częściowo. Zastosowanie to sprawa, że licówki stają się wręcz pewną alternatywą dla standardowego aparatu ortodontycznego. Stały aparat nie musi być wcale jedynym wyjściem z sytuacji.

W jakich sytuacjach licówki Łask nie mogą zostać założone?

Tak jak zawsze, tak i w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania do założenia licówek. Nie powinno się ich stosować u pacjentów z poważniejszymi wadami zgryzu (z wyłączeniem diastemy) oraz bruksizmem. Licówki Zduńska Wola wymagają też starannego dbania o higienę jamy ustnej. Jeżeli ta higiena zostanie zaniedbana lub nie będzie właściwie przeprowadzana, uzyskany w gabinecie efekt okaże się po prostu nietrwały, przez co trzeba go będzie poprawiać.