By dziecko miało proste zęby

Rodzice mają współcześnie większe możliwości by zadbać nie tylko o dobre zdrowie dzieci, ale także o ich nienaganny wygląd zewnętrzny. Jednym z aspektów, do których nie przywiązywano większej wagi jeszcze kilkadziesiąt lat temu jest wygląd uzębienia. Oczywiście zęby miały być ono zdrowe, ale już o to by były proste dbało się mniej. Aktualnie wielu dorosłych korzysta z możliwości poprawy wyglądu zębów – leczy to z kompleksów i daje pewność siebie. Nie warto fundować ich dzieciom, zwłaszcza że ortodoncja Poznań jest na wysokim poziomie, a stomatolog pomoże dobrać odpowiednie leczenie.

Kiedy dziecko powinien zobaczyć ortodonta poznań?

Pierwszy sygnał, że dziecko będzie wymagało opieki ortodonty powinien wyjść od dentysty, do którego dziecko regularnie uczęszcza na kontrolę lub leczenie. Zazwyczaj dzieje się to w wieku, gdy wypadną zęby mleczne i pojawiają się zęby stałe. Zdarza się jednak, że mleczaki blokują miejsce dla stałych zębów, a te wyrastają pod kątem. Już wtedy rutynowo powinno odwiedzić się ortodontę. Może być konieczne usunięcie zęba mlecznego, aby wyrastający miał miejsce i wyrósł prosto. Niekiedy jednak mimo odpowiedniego dbania zęby stałe wyrastają krzywo. Ortodonta Poznań kontroluje stan zębów i w razie konieczności wdraża leczenie u dziecka. Jeśli wady są poważne, implementowane jest leczenie stałym aparatem. Mniejsze wady można korygować aparatem wyjmowanym w ciągu dnia, a nakładanym na noc. Ortodoncja Poznań to miejsce, które odwiedza się regularnie w razie konieczności leczenia. Stąd też, warto cykl terapii rozpocząć z dzieckiem wcześnie. Zdarza się, że konieczne jest oczekiwanie na pojawienie się wszystkich zębów stałych – wtedy leczenie będzie najskuteczniejsze i najmniej męczące dla dziecka.

Koszty leczenia. Czy aparat na zęby Poznań jest refundowany?

Jak wspomniane już zostało, leczenie ortodontyczne związane jest z dużą ilością regularnych wizyt. Nic, więc dziwnego, że rodzice martwią się o finanse niezbędne do jego przeprowadzenia. Leczenie w Polsce powinno być bezpłatne, jednak nie wszystkie zabiegi medyczne podlegają refundacji. O ile ortodonta Poznań, którego wybierze się do przeprowadzenia leczenia może przyjmować w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, o tyle aparat na zęby Poznań i jego ewentualna refundacja to zupełnie inna sprawa. Zazwyczaj Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje najtańszy i najprostszy model aparatu. Rodzice wolą często jednak założyć dziecku wersję płatną, ale wykonaną z lepszych materiałów i bardziej estetyczną. Oczywiście, o ile mają możliwości finansowe.