Komputery poleasingowe – pomysł na oszczędność

Tanie laptopy i komputery, które nie zostały wykupione po zakończeniu umowy leasingu cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem gwarantują one dużą oszczędność. Gdzie można je kupić i czy warto?

Używane komputery – mniej elektrośmieci

Branża elektroniczna, obok odzieżowej, od lat generuje największe ilości śmieci. Te są szkodliwe dla środowiska naturalnego, które od wielu lat wyraźnie daje znać, że działalność człowieka wpływa na nie bardzo źle. Decydując się na komputery poleasingowe, możemy zyskać sprzęt często niezbędny do pracy lub po prostu relaksu – a przy tym zadbać o planetę.

Używane komputery to znacznie mniejszy wydatek. Zatem to korzyść nie tylko dla Ziemi, ale również dla portfela. Dlaczego?

Zbędny dla leasingodawcy sprzęt

Umowy leasingu działają w sposób, który umożliwia późniejsze wykupienie urządzenia podmiotowi, korzystającemu z niego wcześniej na zasadzie wypożyczenia. Cena, którą musi zapłacić leasingobiorca jest oczywiście bardzo korzystna, jednak część osób (lub firm) mimo to nie decyduje się na wykupienie sprzętu. Dzieje się tak szczególnie w firmach, które po prostu potrzebują najnowszego i najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu – a takie (dla nich) nie są dwu- czy trzyletnie komputery poleasingowe.

Zatem po zakończeniu umowy leasingu, urządzenie pozostaje w rękach leasingodawcy i jest mu niejako niepotrzebne – bowiem nie da się podpisać umowy na używany sprzęt. Dlatego też wiele firm decyduje się na ograniczanie strat i sprzedaż. Tanie laptopy, które można wykupić od firm zajmujących się leasingiem urządzeń biurowych to nowoczesne i stosunkowo nowe sprzęty.

Gdzie znaleźć sprzęt poleasingowy?

Firmy trudniące się wynajmem urządzeń biurowych często po prostu same wystawiają sprzęt na sprzedaż – w internecie lub stacjonarnie. Warto zainteresować się, czy tego rodzaju punkty znajdują się w okolicy i wybrać się tam.

Wiele osób obawia się, że kupując sprzęt po leasingu nabywają urządzenia z cudzymi plikami i ustawieniami. Laptopy czy stacjonarne komputery poleasingowe są zawsze doprowadzane do ustawień fabrycznych i sprawdzane pod kątem technicznym przez leasingodawcę. Dzięki temu można mieć pewność, że urządzenie jest w dobrym stanie technicznym i w pełni gotowe do użytkowania przez kogoś innego. Zakup używanego komputera jest świetnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy dobrego, stosunkowo nowego sprzętu, ale jednocześnie nie chcemy przepłacać. W takiej sytuacji kilkuletnie urządzenia poleasingowe są idealnym wyborem.