Dentysta Szczecin – rodzaje

Większości z nas wydaje się, że dentysta Szczecin to po prostu… hmm dentysta. Generalnie jego zadaniem i pracą jest po prostu leczenie zębów. Jednak w zasadzie to prawda nie do końca tak się przedstawia. Zapominamy o kilku faktach po drodze. Otóż po pierwsze.

Stomatolog Szczecin to także lekarz

Generalnie na Wydziale Lekarskim Uczelni Medycznej funkcjonują zazwyczaj dwa kierunki. Jest to Kierunek Lekarski – kształcący takich lekarzy, jakich znamy i kojarzymy, czyli kardiologów, lekarzy rodzinnych, chirurgów itp. praz Kierunek Stomatologiczno – Lekarski. Jasne, że dentysta Szczecin nie będzie kardiologiem ani że nie zleci nam badań na sercem czy nie wypisze antybiotyku na infekcję górnych dróg oddechowych – mówiąc jasno bowiem nie jest to po prostu jego działka. Jednak nie oznacza to w żaden sposób, że nie będzie też mógł wystawić recept czy zlecić jakiś badań, które potrzebne będą do jego diagnozy stomatologicznej. Każdy stomatolog Szczecin jak najbardziej ma pełne prawo do tego, aby to uczynić.

Dentysta Szczecin może mieć różne specjalności

No właśnie – tak samo jak istnieją specjalizacje lekarskie, czyli właśnie np. wspomniana wyżej kardiologia czy pulmonologia, tak samo istnieją specjalizacje stomatologiczne. Oczywiście ich wykonanie nie jest obowiązkowe. W praktyce także bardzo mało miejsc jest na tego typu specjalizacje a dużo chętnych. Jednak zasadniczo to są one dostępne. Standardowo miejscem pracy takich różnych specjalistów jest klinika stomatologiczna Szczecin. O jakich specjalistach tutaj mowa?

Na pewno będzie to ortodonta. To właśnie on zajmuje się leczeniem wszelkich problemów związanych z wadą zgryzu. Dalej innym lekarzem stomatologii specjalistą jest także periodontolog. To bardzo ciekawa specjalizacja, często w ogóle niedoceniana. Stomatolog tej profesjo będzie zajmował się schorzeniami błony śluzowej oraz dziąseł. Dalej mamy jeszcze stomatologów specjalizujących się chociażby w stomatologii dziecięcej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, chirurgii szczękowo – twarzowej oraz w wielu innych dziedzinach.

Klinika stomatologiczna Szczecin – miejsce dużego zróżnicowania

Na koniec warto właśnie powiedzieć zasadniczo o tym, że na prawdę warto wybierać kliniki, w których pracują stomatolodzy Szczecin różnych specjalizacji. Dzięki temu bowiem mamy szansę na naprawdę dobre efekty leczenia. Co więcej zasadniczo nie będziemy musieli także biegać po różnych specjalistach i miejscach chcąc na przykład poprawić koloryt swoich zębów czy też je wyprostować.