Mity dotyczące hurtowni florystycznych

XXI wiek to czas, w którym na każdy w zasadzie temat funkcjonuje naprawdę wiele mitów. Zasadniczo kierowanie się takimi nieprawidłowymi informacjami do niczego dobrego nie prowadzi. Warto zatem odpowiednio wcześniej zdementować nieprawdziwe informacje. Poniżej przedstawione zostaną i obalone najważniejsze mity dotyczące hurtowni dekoracyjno – florystycznych.

1) hurtownia dekoracyjno florystyczna to miejsce, w którym znajdują się tylko i wyłącznie kwiaty i dekoracje

Teoretycznie tak by wynikało z nazwy. Jednak w praktyce nie do końca to tak wygląda. Oczywiście bowiem hurtownia florystyczna to miejsce, w którym przede wszystkim będą znajdowały się kwiaty cięte oraz akcesoria służące do ich przyozdobienia. Jednak nie tylko i wyłącznie to.

Często bowiem hurtownia florystyczna to miejsce, w którym można zakupić także kwiaty doniczkowe oraz kwiaty ogrodowe. Co więcej czasem spotyka się tu również także różnego rodzaju inne rośliny oraz nawet krzewy i drzewa , a także akcesoria ogrodowe, Wszystko w zasadzie zależy od typu hurtowni.

2) hurtownia dekoracyjno – florystyczna to miejsce, w którym zakupy mogą robić tylko firmy

Wiele osób także omija hurtownie szerokim łukiem, ponieważ utarło się przekonanie, że hurtownia dekoracyjna to miejsce, w którym zakupy mogą robić tylko i wyłącznie firmy i to najlepiej te duże.

Zasadniczo niektóre hurtownie rzeczywiście tak mają. Jednak zdecydowania większość z nich jest otwarta dla każdego. Jedyne co, to trzeba pamiętać, że raczej nie kupimy tam pojedynczych sztuk, jak sama nazwa wskazuje bowiem, sprzedaż będzie raczej hurtowa.

3) hurtownie dekoracyjne są wszystkie takie same

Zdecydowanie nie! Hurtownia dekoracyjna to w zasadzie sklep jak każdy inny. Oznacz to, że spotkamy hurtownie lepsze i gorsze, specjalizujące się w jednym albo w drugim. Dlatego też powinno się naprawdę uważnie decydować, do jakiej hurtowni się wybieramy. Chodzi tutaj o to, żeby nie jechać na próżno do hurtowni, która może mieć naprawdę doskonały skład, jednak nie będzie miała tego, czego naprawdę nam potrzeba.

Wart zatem odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, jakie opinie ma dana hurtownia dekoracyjno florystyczna, jak się prezentuje jej asortyment, co ona posiada, a co już niekoniecznie. To są bardzo ważne informacje, które pomogą nam wybrać odpowiednią hurtownię. W końcu niektóre z nich mogą mieć głównie kwiaty na ślub, inne dekoracje pogrzebowe itp.

Podsumowując- warto uważnie wybrać hurtownię, zdecydować czego się potrzebuje jako firma czy osoba prywatna i wybrać się na zakupy!