Dentysta Wołów – leczenie i profilaktyka próchnicy

Próchnica jest chorobą, która dotyka coraz więcej młodych ludzi. Zęby psują się dość szybko nawet u osób, które prawidłowo dbają o higienę jamy ustnej. Jak można temu zaradzić? Jak często należy odwiedzać gabinet stomatologiczny Wołów, aby zadbać o piękny uśmiech?

Stomatolog Wołów – kiedy należy umówić się na wizytę?

Próchnica zębów może objawiać się różnymi dolegliwościami. Czasami jednak nie daje żadnych objawów, co w konsekwencji prowadzi do poważnych ubytków. Przede wszystkim w walce z próchnicą ważną rolę odgrywa profilaktyka. Przynajmniej raz do roku należy kontrolnie udać się do gabinetu stomatologicznego, nawet jeśli nie odczuwalne są żadne dolegliwości.

Obowiązkowo dentysta Wołów powinien być odwiedzony w przypadku dolegliwości bólowych, jakie występują w jamie ustnej. Czasami zęby stają się wrażliwe na ciepło lub zimno i może to być także symptomem próchnicy. Jakie jeszcze objawy mogą świadczyć o postępującej próchnicy? W wielu przypadkach odczuwalny jest nieświeży oddech z ust, a także pojawiają się przebarwienia. Jeśli którykolwiek z tych objawów zostanie zauważony, to natychmiast należy umówić się na wizytę ze stomatologiem.

Stomatolog Wołów – jak przebiega leczenie próchnicy?

Leczenie ubytków jest prostym zabiegiem, który trwa zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od wielkości ubytku. Do wizyty nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a najważniejszą rolę odgrywa sprzęt oraz materiały użyte do leczenia.

Dobry dentysta Wołów przede wszystkim zaczyna od usunięcia uszkodzonych tkanek, a następie zakłada wypełnienie. Wypełnienie objęte jest gwarancją, a cały zabieg może być przeprowadzony przy znieczuleniu miejscowym. Im szybciej próchnica zostanie wykryta, tym mniejszy ubytek będzie w zębie, a to w konsekwencji obniży koszty leczenia. Dlatego ważne są regularne wizyty kontrolne, podczas których stomatolog wykryje wszystkie zmiany zachodzące w obrębie jamy ustnej.

Jak prawidłowo dbać o zęby, aby zapobiegać próchnicy?

Każdy wie, że o zęby należy dbać. Pierwszą i podstawową zasadą jest mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Dodatkowo raz w ciągu doby zęby powinny być nitkowane, aby usunąć resztki jedzenia ze szczelin międzyzębowych.

Gabinet stomatologiczny Wołów powinien być odwiedzany regularnie, a raz w roku dentysta podczas wizyty powinien usunąć kamień nazębny.