Dlaczego warto sięgać po zdrowe soki i bio syropy owocowe?

Świadomość Polaków na temat istoty zdrowej diety stale rośnie. W supermarketach coraz częściej można dostrzec osoby sumiennie studiujące etykiety produktów, przed umieszczeniem któregokolwiek z nich w koszyku. Moda na racjonalne żywienie i aktywny tryb życia sprawia, że rosnącą popularnością cieszą się zamienniki popularnych artykułów, oznaczone symbolem “fit” lub “bio”.

Zdrowe soki zamiast bąbelków

Po latach wręcz zachłyśnięcia się zachodnimi, kolorowymi napojami w plastikowych butelkach, Polacy chętniej zaczęli sięgać po ich bardziej wartościowe substytuty. Świeżo tłoczone soki i zdrowe syropy owocowe zyskują ostatnimi czasy rzesze zwolenników. Nic dziwnego, wszakże dostarczają organizmowi skoncentrowanej porcji witamin, niezbędnych minerałów i energii, co jest szczególnie istotne dla osób, dbających o własne samopoczucie, kondycję i sylwetkę. Szklanka dobrej jakości nektaru, czy herbaty z dodatkiem syropu owocowego, nie tylko doskonale smakuje, ale ma przede wszystkim zbawienny wpływ na ludzki organizm. Wszakże wymiana słodzonych napojów bąbelkowych na zdrowe soki może w krótkim czasie sprawić, że dżinsy same poluźnią się w pasie, cera stanie się bardziej promienna, a wizyty w aptece zostaną ograniczone do wykupowania recept dla starszej sąsiadki.

Bio syropy owocowe – czym się różnią od tych produkowanych masowo?

Wprowadzanie na rynek żywności ekologicznej jest obwarowane mnóstwem bardzo restrykcyjnych przepisów. Aby jakikolwiek produkt mógł otrzymać certyfikat w postaci charakterystycznego listka, musi spełniać szereg wymagań. Przy uprawie warzyw i owoców zabronione jest stosowanie syntetycznych nawozów, finalny produkt nie może być chemicznie konserwowany, a tym bardziej wzbogacony o różnego rodzaju barwniki, czy wzmacniacze smaku. Zatem bio syropy owocowe zachowują wszelkie wartości odżywcze oraz walory smakowe. W przeciwieństwie do tych produkowanych masowo, będą charakteryzowały się krótszą datą ważności, ale to w zasadzie bez znaczenia, bo i tak zawartość każdej butelki znika w mgnieniu oka.

Zdrowe syropy owocowe oraz różnego rodzaju świeże soki stanowią doskonałe uzupełnienie diety. Należy jednak pamiętać, by wybierać jedynie certyfikowane, ekologiczne produkty, których głównym składnikiem nie jest biały cukier, jak w przypadku napojów wytwarzanych na masową skalę.