Ważne uzupełnianie braków w uzębieniu

Braki w uzębieniu zdecydowanie źle wpływają na wygląd człowieka i jego wizerunek, przedstawiając go otoczeniu jako osobę niedbałą, są też niekomfortowe. Można się jednak do tego przyzwyczaić, nawet gdy nie posiada się większej liczby zębów, nie każdemu też zależy na wyglądzie czy opinii otoczenia. Nawet w takiej sytuacji jednak konieczne jest, by wykonać protezy zębowe Poznań lub inne, adekwatne uzupełnienie.

Brak zębów szkodzi!

Strata nawet jednego zęba może spowodować wielkie problemy, a także kompleksy, szczególnie gdy brak ten znajduje się w widocznym miejscu. Trudno jest przyzwyczaić się do pustego miejsca, obniżony może być komfort spożywania posiłków. Są to główne powody, dla jakich ludzie doświadczający ich decydują się odwiedzić specjalistę, jakim jest protetyk Poznań. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeśli powyższe problemy nie są dokuczliwe, powinno się wykonać protezy zębowe Poznań lub inne uzupełnienia, ponieważ brak nawet jednego zęba może prowadzić do niekorzystnych zmian w jamie ustnej. Po pierwszej jest to przesuwanie się na jego miejsce sąsiednich zębów i w efekcie ich krzywienie się. Poza tym w miejscu utraconego zęba z czasem zaczyna zanikać kość, dziąsło zapada się. Jeśli brakuje większej liczby zębów, może to wpłynąć negatywnie na rysy twarzy, powodując między innymi zapadanie się policzków. Wtedy też, pozbawiona “rusztowania”, skóra twarzy szybciej się starzeje.

Oczywiście niewygodne jest też spożywanie pokarmów, często nie można pogryźć ich dokładnie, przez co osoby z brakami w uzębieniu miewają problemy gastryczne. Dokuczliwa jest też utrudniona mowa.

Warto wykonać uzupełnienie

Mając wszystkie te kwestie na uwadze, warto skorzystać z pomocy, jaką może zaoferować protetyk Poznań. Jeśli dobrze wybierze się takiego specjalistę, zaproponuje rozliczne rozwiązania, uda się więc znaleźć odpowiednie dla siebie – także pod względem ceny. Nawet jeśli pożąda się najwyższego komfortu i naturalnego wyglądu, wcale nie trzeba decydować się na najbardziej kosztowne implanty. Dobrze wykonane tradycyjne uzupełnienia także spiszą się świetnie, dodatkowo protezy zębowe Poznań ceny są przystępne, zwłaszcza że ofert jest na tyle dużo iż można w nich przebierać, by znaleźć najlepszą dla siebie. Piękny uśmiech to pełny uśmiech, warto więc zadbać, by go mieć!