Dlaczego warto zdecydować się na mosty i korony zębowe?

Mosty zębowe bielsko biała wybierane są przez tych pacjentów, którym zależy na trwałej i estetycznej obudowie uśmiechu. Most stosuje się w sytuacji, kiedy u pacjenta doszło do utraty naturalnych zębów. Na most składają się korony zębowe bielsko biała, które wyglądają bardzo naturalnie i niczym nie różnią się od prawdziwych zębów.

Dla kogo przeznaczone są mosty i korony cyrkonowe Bielsko?

Mosty zębowe wykonywane są zazwyczaj u tych osób, którym dokucza brak zębów. Zapewniają one o wiele większą wygodę, niż zakładanie protez ruchomych. Pacjent musi jednak zdawać sobie sprawę z tego, że założenie mostu wymaga szlifowania naturalnych, zdrowych zębów. Dlatego też duża liczba pacjentów decyduje się na założenie implantów, które nie wymagają tego typu ingerencji.

Jak przebiega założenie mostu zębowego?

Jeśli chodzi o mosty zębowe bielsko-biała, to ich założenie składa się z kilku faz. Przede wszystkim konieczne jest odbycie konsultacji protetycznej. Specjalista zleci pacjentowi wykonanie RTG, a także doradzi odpowiednią metodę leczenia. Podczas pierwszej wizyty lekarz zaplanuje cały proces leczenia, dopasowując go do potrzeb i możliwości finansowych pacjenta

Most i korona zębowa wykonywana jest na podstawie pobranego od pacjenta wycisku. Specjalista będzie w stanie dobrać również odpowiedni kolor uzupełnienia, tak by nie kolidował z naturalnym kolorem zębów.

Po kilku dniach gotowe uzupełnienie jest możliwe do odbioru z laboratorium. Na początku, most zakładany jest tymczasowo, tak by dać pacjentowi możliwość jego oceny, a także – zlecenia ewentualnych korekt. Dopiero po okresie dwóch tygodni most zakładany jest na stałe.

Z jakich materiałów wykonane są mosty zębowe?

Jeśli chodzi o mosty zębowe Bielsko-Biała, jak i korony, to w życiu są głównie 2 materiały. Najpopularniejszym standardowym rozwiązaniem są korony porcelanowe, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz estetyką. Problem pojawia się, kiedy dochodzi u pacjenta do obniżenia szyjek zębowych. W tej sytuacji mogą stać się widoczne metalowe wykończenia koron, co znacznie obniża efekt wizualny. Dlatego też coraz większa liczba pacjentów decyduje się na uzupełnienia pełno ceramiczne, które nie posiadają w sobie żadnych metalowych elementów. Wykonane są ze specjalnego, wzmocnionego materiału, który gwarantuje wysoką wytrzymałość korony i mostów.