Wybielanie zębów laserem – co warto wiedzieć?

Każdy chce mieć piękny i śnieżnobiały uśmiech. Pozytywnie wpływa on na to, jak prezentuje się nasza twarz, ale też ma ogromny wpływ na naszą pewność siebie. Niestety często zdarza się tak, że pomimo stosowania wszystkich zasad higieny jamy ustnej zęby, tak czy inaczej, się przebarwiają. Na szczęście na rynku dostępne są naprawdę rewelacyjne metody walczenia z przebarwieniami. Zdecydowanie najlepsze jest wybielanie zębów laserem. Co powinno się o tej metodzie wiedzieć?

Na czym polega takie wybielanie?

Na samym początku należy sobie wyjaśnić oczywiście to, na czym polega takie laserowe wybielanie. Wiele osób uważa, że podczas jego przeprowadzania na zęby kierowana będzie wiązka lasera, która rozbijać będzie przebarwienia. Jak się okazuje, tak zrobić nie można, ponieważ groziłoby to poważnym uszkodzeniem szkliwa. Laser wykorzystywany jest w tym wypadku w nieco innym celu.
Podczas takiego wybielania zęby pokrywane są specjalnym żelem, który następnie zostaje naświetlony promieniem lasera. Takie połączenie sprawi, że żel się uaktywnia i rozpoczyna się proces wybielania. Dzięki temu skutecznie udaje się pozbyć przebarwienia.

Wybielanie zębów laserem efekty

Tak wygląda teoria tego zabiegu, lecz warto się teraz dowiedzieć, jakie są faktyczne jego efekty. Na co można konkretnie liczyć, udając się na jego wykonanie?
Ogromną zaletą tego rodzaju wybielania jest to, że wystarczy zaledwie jedna wizyta, aby od razu po wyjściu z gabinetu można było dostrzec zadowalające efekty. Co więcej, jest to efekt dość długotrwały, który może się utrzymać nawet przez kilka lat po przeprowadzeniu wybielania.
Czy laserowe wybielanie zębów przynosi jakieś negatywne efekty? Jak się okazuje niestety tak, ponieważ często pacjenci zgłaszają się z problemem krótkotrwałej nadwrażliwości zębów, co utrudnia im spożywanie jedzenia i picia.

Wybielanie zębów laserem cena

Na koniec pozostaje dla wielu osób najważniejsza sprawa, jeśli chodzi o wybielanie zębów laserem, czyli to, ile taki zabieg kosztuje. Jak można się łatwo domyślić po opisie osiąganych dzięki niemu efektów, koszt takiego zabiegu kształtuje się zdecydowanie na górnej półce cenowej. Jak to wygląda w szczegółach?
Jeden ząb w większości gabinetów stomatologicznych wybielić można za około 150 złotych. Jeśli chce się wybielić cały łuk zębowy, to cena może sięgnąć około 2 tysięcy złotych. Jest to więc cena naprawdę wysoka, lecz patrząc na zalety, można stwierdzić, że na pewno jest to wydatek warty poniesienia.