Korony cyrkonowe i mosty dentystyczne w Bielsko Białej

Jeżeli Twój uśmiech jest niekompletny i brakuje Ci jednego lub więcej niż jednego zęba, korony i mosty dentystyczne są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Oba rozwiązania protetyki stomatologicznej wykorzystują obecnie nowoczesne oraz całkiem bezpieczne metody i urządzenia, które pozwalają przywrócić utracony, promienny uśmiech. Według dentystów koronę stosuje się wówczas gdy ząb jest uszkodzony lub złamany, natomiast most stosuje się kiedy brakuje jednego lub więcej niż jednego zęba. Jeżeli jesteś mieszkańcem Bielsko Białej lub okolic możesz liczyć na pomoc specjalistycznych klinik stomatologicznych w tym zakresie.

Korony zębowe w Bielsko Białej

Korona to w zasadzie sztuczny ząb, który zwykle składa się z porcelany lub ceramiki. Najlepszą rzeczą w koronie jest to, że można ją wykonać na zamówienie zgodnie ze spersonalizowanymi wymaganiami pacjenta. Kolor i fakturę można również dopasować do istniejących zębów. W niektórych koronach w celu poprawy wytrzymałości stosuje się stopy złota.

Jeżeli chodzi o korony zębowe Bielsko Biała oferuje kulka rozwiązań w tym zakresie. W miejskich gabinetach można zafundować sobie korony od najprostszych, akrylowych, które mają charakter w zasadzie tymczasowy, poprzez korony kompozytowe, metalowe i ceramiczne, aż po cyrkonowe. Warto zwrócić uwagę szczególnie na ostatnie rozwiązanie.

W temacie korony cyrkonowe Bielsko Biała dysponuje nowocześnie wyposażonymi gabinetami, gdzie stosuje się tą metodę. Jakie są jej główne zalety? Przede wszystkim uzyskanie korony z tlenku cyrkonu zapobiegnie dalszemu rozwojowi próchnicy i wymiernie poprawi wygląd dotkniętego chorobą zęba. Korony cyrkonowe są ponadto wytrzymałe i elastyczne, świetnie nadają się jako wypełnienia w odcinku bocznym, jak i przednim. Są też biozgodne, dzięki czemu nie ma ryzyka reakcji alergicznych.

Mosty zębowe w Bielsko Białej

Most zębowy to urządzenie protetyczne, które służy do leczenia pacjentów z ubytkiem zęba. Mosty takie wykonywane są z porcelany i są łączone z metalem w celu poprawy zdolności żucia i wyglądu zębów.
Każdy mostek składa się ze sztucznych zębów, które są mocno osadzone między dwiema koronami. Zęby po obu stronach luki są najpierw przygotowywane, aby można było łatwo umieścić most dentystyczny.

Jak znaleźć właściwy (najlepszy) gabinet w Bielsku Białej? Warto w tym celu użyć niezawodnego internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “mosty zębowe Bielsko Biała” i już po chwili mamy dostęp do wszystkich lokacji, wraz z ich opisem i często oceną dotychczasowych pacjentów.