Kto dokładnie wynalazł pierwszy telefon?

Kto wymyślił telefon? Środowisko w tej kwestii jest bowiem bardzo podzielone. Część osób jest zdania, że dokonał tego Martin Cooper z firmy Motorola. Z kolei inny uważają za twórcę Ericssona. Należy mieć świadomość, że ogromnym przełomem okazał się projekt przedsiębiorstwa Nokia, która dokonała wprowadzenia na rynek usługi telefonii komórkowej.

Jaka jest historia telefonu komórkowego?

Kto wynalazł telefon komórkowy? Trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwszy telefon komórkowy został stworzony na przełomie lat 50-tych i 60-tych XX wieku. Do firm, które zapoczątkowały wspomniany trend należy zaliczyć Nokie i Motorole. Godny uwagi jest również fakt, że obecnie praktycznie nikt nie byłby w stanie zaakceptować modelu, który stworzył Ericsson. Urządzenie ważyło bowiem ponad 40 kilogramów. Zdecydowanie lepsze wrażenie robił produkt Motoroli. Waga urządzenia wynosiła 2 kilogramy. Telefon został po raz pierwszy zaprezentowany w latach 70-tych.

Kto wynalazł telefon?

Warto zdawać sobie sprawę, że Martin Cooper, czyli inżynier firmy Motorola wykonał swój pierwszy telefon do największego konkurenta, który nie wierzył w tak ogromne osiągnięcie wspomnianego Coopera. Oczywiście pomysłów na stworzenie sprzętu bezprzewodowego było zdecydowanie więcej. Kto wymyślił telefon? Już na początku XX wieku urządzenie, które w swoim wyglądzie bardzo przypominało telefon przedstawił światu Alan Gross. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że produkt nie był komfortowy. Warto również wiedzieć, że pierwsza wiadomość SMS została oficjalnie wysłana w 1992 roku.

Pierwsze telefony komórkowe z klapką

Należy mieć świadomość, że w kolejnych latach na rynku pojawiało się mnóstwo interesujących propozycji. Doskonałym przykładem może być model StarTAC od Motoroli. Jest to bowiem pierwszy telefon komórkowy z klapką. Produkt był niezwykle wygodny. Wyróżniał się również niewielkimi rozmiarami. Godny uwagi jest także fakt, że urządzenia z anteną zostały bardzo szybko zastąpione telefonami komórkowymi bez “wyciąganego patyczka”. Należy do nich zaliczyć m.in. The Hagenuk Global Handy.

Ponadto już pod koniec XX wieku na rynku pojawił się pierwszy telefon posiadający kolorowy wyświetlacz. Był to Siemens S10. Oczywiście produkt posiadał liczne wady. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zaledwie rok później wspomniany telefon został zastąpiony Nokią 7710, która była wyposażona przez producenta w przeglądarkę WAP. Jest to najstarszy telefon komórkowy, który umożliwiał użytkownikom surfować po sieci. Internet oczywiście nie był zbyt szybki. Klienci docenili jednak fakt jego istnienia.