Kto wynalazł telefon?

W obecnych czasach raczej nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Te małe urządzenia towarzyszą ludziom na każdym kroku. Dlatego warto jest znać chociaż część historii tego urządzenia.

Kto wynalazł telefon?

Oficjalnie za twórcę telefonu uznawany jest Alexander Bell. W 1876 roku opatentował on swój wynalazek, które całkowicie zmienił bieg historii. Jednak pojawia się tutaj pewne ,,ale”. Otóż to nie Bell pierwszy stworzył patent na telefon. Był to bowiem włoski konstruktor- Antonio Meucci, który stworzył urządzenie o nazwie teletrofono. Ten sprzęt powstał prawie 20 lat przed wynalazkiem Bella. Ten włoski wynalazca stworzył urządzenie, które pozwalało mu komunikować się ze swoją chorą żoną. Taka telekomunikacja pozwalała na rozmowy między pierwszym piętrem mieszkania a piwnicą. Dlaczego w takim razie to Alexander Bell jest uznawany za wynalazcę pierwszego telefonu? Otóż w tamtych czasach koszt opatentowania i zarejestrowania wynalazku wynosił ponad 250 dolarów. Meucci nie posiadał po prostu odpowiedniej ilości funduszy, które pozwoliłyby mu opatentować wynalazek. Dlatego też Bell stał się pierwszym pomysłodawcą.

Kto wymyślił telefon- pierwszy telefon komórkowy

Bell był twórcą pierwszego telefonu. To fakt. Ale co z telefonem komórkowym? Kiedy powstał i i kto go wynalazł? W 1973 roku światu przedstawiono pierwszy telefon komórkowy. Wydarzenie to miało miejsce w Nowym Jorku. Wynalazcą tego sprzętu był martin Cooper. Pewnie większość osób będzie zastanawiała się nad marką telefonu komórkowego. Otóż zdecydowanie nie była to NOKIA, jak większość zapewne myśli. Pierwszy telefon komórkowy to marka Motorola, która do dziś jest spotykana na rynku sprzedaży. Jak zatem wyglądała te komórka? Otóż nie był to mały i poręczny smartfon. Dane podają, że jego waga dochodziła nawet do 2 kilogramów, co czyni z tego telefonu prawdziwą cegłę. Jego długość dochodziła do 25 centymetrów, zatem można wyobrazić sobie, jak duży był to telefon. Na prezentacji w Nowym Jorku zaprezentowano krótką rozmowę przez telefon komórkowy. Całe to wydarzenie skutecznie skłoniło wynalazców do podjęcia próby udoskonalenia tego sprzętu. Jak widać skutecznie im się to udało. Obecne telefony są niezwykle poręczne, szybkie, ale także świetnie się sprawują. Teraz chyba zostały rozwiane wszelkie wątpliwości co do tego, kto wynalazł telefon komórkowy czy stacjonarny.

Wiadomo już zatem, kto wymyślił telefon. Dzięki wyobraźni i wdrożenia pomysłu w życie, dzisiaj ludzie mogą korzystać z szybkich i niezawodnych urządzeń.