Leczenie stomatologiczne nie musi być bolesne

Leczenie stomatologiczne wielu osobom kojarzy się z ogromnym bólem. Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem przez lata leczenie stomatologiczne było bolesne. Nie było tak dobrych znieczuleń, świetnego sprzętu, możliwości prześwietleń i innych udogodnień, dzięki którym stomatolog Szczecin mógł leczyć bez bólu. To jednak się zmieniło. Obecnie klinika stomatologiczna Szczecin nie musi kojarzyć się z wizytą w miejscu gdzie sprawiają ból.

Znieczulenia są doskonałe

Obecnie dentysta Szczecin może zastosować jedno z wielu różnych znieczuleń. Może też leczyć zęby w narkozie. Dzięki doskonałemu sprzętowi medycznemu jest w stanie leczyć bez sprawiania bólu, wynikającego – na przykład – z przypadkowego zranienia nerwu czy kanału zęba. Oczywiście pacjent może czuć dyskomfort wynikający z zabiegu stomatologicznego ale nie musi to być ból. Po leczeniu stomatologicznym także nie musi boleć. Klinika stomatologiczna Szczecin to miejsce, gdzie dentysta Szczecin może wypisać receptę na świetle leki przeciwbólowe, dzięki którym pacjent nie będzie czuł bólu po tym jak znieczulenie przestanie działać. Bez względu zatem na problem stomatologiczny, z którym pacjent zgłasza się do stomatologa Szczecin, nie musi bać się bólu bo nie musi go być.

Warto mówić o swoim strachu

Żaden stomatolog Szczecin nie czuje tego co pacjent. Może być przekonany, że nie sprawia bólu, a może sprawiać. To w interesie pacjenta jest o tym informować, nie bać się tego. Żaden stomatolog ze Szczecina nie oceni takich informacji negatywnie, przeciwnie, doceni to, że pacjent współpracuje podczas leczenia stomatologicznego i chętnie zastosuje lepsze znieczulenia lub po prostu zwiększy ich dawkę. Oczywiście warto też poinformować stomatologa Szczecin o ewentualnych chorobach, dzięki temu bowiem maleje ryzyko działań niepożądanych po zastosowaniu znieczulenia. Dentysta Szczecin mając świadomość stanu zdrowia pacjenta może tak dobrać znieczulenie i inne leki, by mu nie zaszkodzić.

Podsumowując

Nie warto bać się dentysty i unikać leczenia stomatologicznego, bowiem stan zębów sam się nie poprawi a leczenie stomatologiczne przy gorszym stanie zębów może być trudniejsze i rzeczywiście bolesne, a także długotrwałe. Warto więc odważyć się na wizytę w klinice stomatologicznej Szczecin, powiedzieć o swoich obawach i zaufać lekarzowi. Z całą pewnością zrobi w tym momencie wszystko, by pacjenta nie bolało, a samo leczenie stomatologiczne nie kojarzyło mu się ze stresem i nieprzyjemnymi odczuciami.