Wybielanie zębów – lepsze u stomatologa

Praktycznie każdy, kto nie może pochwalić się olśniewająco białym uśmiechem, marzy, by go mieć, ponieważ kolor zębów jest pierwszym, co rzuca się w oczy i ma ogromne znaczenie dla całego wizerunku człowieka. Chcąc wybielić zęby, można zrobić to na własną rękę lub odwiedzić gabinet stomatologiczny Olsztyn.

Ryzykowne samodzielne wybielanie

Mogłoby się wydawać, że samodzielne wybielanie zębów to świetny pomysł, szczególnie że dedykowane do użytku domowego preparaty nie są drogie, mają różne formy, a ich producenci przekonują o świetnych efektach. Jak jest jednak naprawdę? Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że tego rodzaju preparaty zazwyczaj dają bardzo łagodny, mało zauważalny efekt wybielenia. Jeszcze większym problemem jednak jest fakt, że decydując się na samodzielne wybielanie, można poważnie zaszkodzić swoim zębom, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Na pewno więc bezpieczniej będzie, gdy wybielanie wykona dentysta Olsztyn. Co więcej, zaszkodzić szkliwu mogą nie tylko preparaty z drogerii czy nawet apteki, ale nawet typowo domowe metody, jak węgiel, kwasek cytrynowy czy sok z cytryny, soda oczyszczona czy proszek do pieczenia, szczególnie gdy będzie się ich nadużywać.

Wybielanie pod okiem stomatologa w Olsztynie

Kiedy zdecyduje się, że miejscem wybielania zębów będzie gabinet stomatologiczny Olsztyn, można mieć pewność, że będzie się zadowolonym z efektów, a przy tym nie zaszkodzi się swoim zębom. Wynika to z kilku kwestii, między innymi z tego, że stomatolog Olsztyn korzysta z wysokiej jakości, bezpiecznych technologii, a także wie, jak ich używać. Co więcej, nie podejmuje on nierozsądnych decyzji. Pacjent nieraz chce mieć tak białe zęby, jak to tylko możliwe, nie zważając na fakt, że tak silne wybielenie nie byłoby bezpieczne dla szkliwa, ale też nie wyglądałoby naturalnie. Lekarz pohamuje więc takie zapędy i choć pacjent może początkowo powątpiewać, czy będzie w pełni zadowolony, szybko przekona się, że to dentysta Olsztyn miał rację – lekarz nie zrobi nic, co zagroziłoby jego pacjentowi.

Z tego też powodu każdy stomatolog Olsztyn wymaga, by pacjent przystępujący do zabiegu wybielania miał wyleczone wszystkie ubytki i wymienione nieszczelne, stare uzupełnienia. Jest to kluczowe dla bezpieczeństwa zębów – środek wybielający może spotęgować erozję szkliwa. Sami pacjenci zwykle nie mają o tym pojęcia, co oznacza, że przystępują do samodzielnego wybielania, przeprowadzając je na zębach z próchnicą – co też powoduje bardzo nieprzyjemne doznania.