Licówki porcelanowe czy kompozytowe?

Licówki cieszą się ogromną popularnością. Jeszcze kilkanaście lat temu na ich noszenie decydowały się wyłącznie gwiazdy i celebryci. Dzięki temu, że aktualnie ich ceny są zdecydowanie bardziej przystępne, to na ich założenie może pozwolić sobie większa liczba osób. Z tego powodu niemal każdy może cieszyć się pięknym uśmiechem w rekordowo szybkim czasie. Co to są licówki? Jakie licówki wybrać? Które są lepsze?

Co to są licówki?

Licówki to cienkie plasterki materiału, którego celem jest imitowanie wyglądu zębów. Mogą one być wykonane z różnego typu materiałów, choć najbardziej popularne są licówki porcelanowe. Często jednak pacjenci decydują się też na licówki kompozytowe, które są tańsze, ale też prezentują się doskonale. W rzeczywistości założenie licówek umożliwia osiągnięcie wymarzonego uśmiechu na jednej lub kilku wizytach u stomatologa. Odpowiednie dopasowanie licówek umożliwia osiągnięcie uśmiechu złożonego z zębów o dobrej wielkości, kształcie i kolorze. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym marzy się uśmiech jak z Hollywood. Z pewnością jest to rozwiązanie, które warto rozważyć, bo jest tańsze i z pewnością dużo prostsze niż wybielanie zębów oraz ich korekcja. Licówki daję też większą możliwość zadecydowania o kształcie finalnego efektu leczenia stomatologicznego.

Licówki porcelanowe czy kompozytowe – co wybrać?

Decydując się na założenie licówek, koniecznie trzeba wiedzieć, które rozwiązanie bardziej wpisuje się w potrzeby konkretnego pacjenta. Licówki porcelanowe są dość drogie, ale można je wymieniać nawet co 20 lat. Porcelana jest trwała, wytrzymała i bardzo estetyczna. Ich sporym minusem jest jednak konieczność zeszlifowania powierzchni zębów przed przyklejeniem samych licówek. To ingerencja w jamę ustną, która jest nieodwracalna i może być bolesna. Inaczej jest w przypadku licówek kompozytowych. Są tanie, lekkie i należy wymieniać je co około trzy lata. Do ich założenia wystarczy specjalny bonding i nie ma potrzeby szlifowania. Ciekawym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na licówki kompozytowe po to, by zyskać czas na zebranie odpowiednich funduszy, by założyć na wszystkie widoczne zęby licówki z porcelany. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób oszczędnych oraz tych, które chcą się przekonać, czy w ogóle będą dobrze czuły się z licówkami.