Protezy zębowe i naprawa protez Poznań

Uśmiech świadczy o jego właścicielu. Piękne i zadbane zęby są najlepszą wizytówką osoby idącej z duchem czasu. W wielu sytuacjach i profesjach idealny uśmiech jest wręcz pożądany. Co zrobić, jeżeli nie możemy pochwalić się równym garniturem białych zębów i w naszej jamie ustnej straszą ubytki? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę u protetyka.

Protetyk Poznań – co jest w ofercie?

Protetyk zajmuje się uzupełnianiem ubytków uzębienia, zarówno tych pojedynczych, jak i tworzeniem całkowitych protez odtwarzających garnitur zębów. Elementy protetyczne mogą być mocowane na istniejącym uzębieniu bądź założonych wcześniej implantach. Protetyk Poznań w swojej ofercie posiada korony, mosty oraz protezy częściowe i całościowe. Do protetyka może zgłosić się także osoba, której proteza uległa awarii.

Czy protezy zębowe Poznań są bezpieczne?

Wiele osób unika wizyt u protetyka ze względu na nieprzyjemne skojarzenia z wizytą u dentysty lub zasłyszane historie, w których nie ma odrobiny prawdy. Tymczasem uzupełnianie uśmiechu to proces całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jeżeli proteza ma być zamocowana na implancie, jedynym nieprzyjemnym zabiegiem będzie założenie implantu.
Mosty, korony oraz protezy są wykonywane z materiałów całkowicie bezpiecznych dla ludzkiego organizmu. Dzięki temu ryzyko wystąpienia stanu zapalnego lub nadwrażliwości na ciało obce jest praktycznie niemożliwe. Dyskomfort związany z użytkowaniem protezy może wystąpić na samym początku, gdy jej posiadacz nie jest przyzwyczajony do nowego elementu w swojej jamie ustnej. Jeżeli nieprzyjemne odczucia nie ustępują, należy zgłosić się do protetyka w celu zweryfikowania dopasowania protezy do jamy ustnej.

Protezy zębowe Poznań ceny protez i uzupełnień

Innym z aspektów powstrzymujących wiele osób przed skorzystaniem z usług protetyka jest koszt wykonania uzupełnienia lub protezy. Protetyk Poznań – cena konsultacji zazwyczaj waha się od 100 do 200 złotych, natomiast koszt samego elementu uzupełniającego bądź całej protezy zaczyna się od półtora tysiąca złotych. Choć wydanie takiej sumy jednorazowo niejednokrotnie wiąże się z nadszarpnięciem kondycji domowego budżetu, warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele lat. W dodatku z natychmiastowym zwrotem w postaci odzyskania pięknego uśmiechu, poprawy komfortu życia i samopoczucia.