Stomatolog Wolsztyn

Stomatolog Wolsztyn to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z zębami oraz ogólnie jamą ustną.

Dentysta Wolsztyn

Warto zaznaczyć, że lekarze, którzy trudnią się stomatologią mają bogatą wiedzę oraz doświadczenie z dziedziny profilaktyki. Pacjenci w ramach wizyt kontrolnych mogą poddać się badaniu, podczas którego lekarz stwierdzi czy wymagane będzie leczenie. Warto pamiętać o tym, że wizyty kontrolne w przypadku dorosłych powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w roku. Stomatologia to niezwykle szeroki dział medycyny, który skupia się na kilku specjalizacjach. Dentyści trudnią się chirurgią szczękową, ortodoncją, pedodoncją czy też protetyką.

Pacjenci najczęściej poddają się stomatologii zachowawczej. Dziedzina ta skupia się na usuwaniu zmian chorobowych, które dotknęły tkanki zęba. Dentysta podejmuje się odbudowy zębów. Wszystkie działania poprzedzone są dogłębną analizą stanu chorobowego. Jak wiadomo, próchnica jest najczęstszą chorobą, która dotyka pacjentów. Ważne jest to, aby skutecznie jej zapobiegać, jeśli nie jest to możliwe, jedynym wyjściem będzie leczenie.

Stomatolodzy Wolsztyn

Próchnica w początkowym stadium może być wyleczona, poprzez usunięcie zmian i założenie plomby. Jeśli jednak stan chorobowy jest bardziej zaawansowany to konieczne może być leczenie kanałowe, które polega na usunięciu chorej miazgi oraz oczyszczeniu kanału zęba. Następnie tak powstały ubytek należy wypełnić preparatem stomatologicznym. Stomatolodzy podejmują się również leczenia dzieci. Dziedzina związana z leczeniem młodych pacjentów to pedodoncja. Dzieci, jak i dorośli poddani mogą być tym samym zabiegom.

Wady zgryzu leczone są w ramach ortodoncji. Pacjenci pozbawieni zębów natomiast, poddają się leczeniu protetycznemu, które to najczęściej polega na uzupełnianiu utraconych zębów poprzez wstawienie protezy stałej lub ruchomej. Stomatolodzy Wolsztyn zajmujący się periodontologią służą pomocą osobom, które mają zaawansowany stan choroby przyzębia, w przypadku zaatakowania tkanek twardych miękkich i twardych a także błon śluzowych jamy ustnej. Stomatologia pomaga również w bardziej zaawansowanych przypadkach np. w ramach chirurgii szczękowej. Warto pamiętać o regularnych wizytach w renomowanych klinikach dentystycznych po to, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.