Wszystko na temat stomatologii zachowawczej

Stomatologia zachowawcza Wrocław to dziedzina, dzięki której można uratować mocno zepsuty ząb. Stomatologia zachowawcza to inaczej leczenie endodontyczne. Polega ono na tym, że ząb, w którym doszło do poważnego stanu zapalnego, jest w prawidłowy sposób oczyszczony, kanały są wypełniane za pomocą nowoczesnego materiału, a ząb jest odbudowany.

Stomatologia zachowawcza Wrocław

Współczesna stomatologia ma rozwiązania na wiele problemów. Dlatego też udaje się uratować nawet mocno zepsute zęby. Oczywiście im szybciej wybierzemy się do stomatologa, tym lepiej, ale czasami nawet w wyjątkowo trudnych sytuacjach udaje się wyleczyć zęby. Warto znaleźć gabinet, w którym podczas leczenia zachowawczego wykorzystywane są nowoczesne metody, między innymi leczenie pod mikroskopem. To właśnie dzięki temu może być ono przeprowadzone w sposób bardzo dokładny i precyzyjny, co zwiększa szanse na to, że leczenie kanałowe powiedzie się. Jest to bowiem jedna z trudniejszych wersji leczenia zębów.

Estetyczne wypełnienia zębów

Podczas leczenia kanałowego lekarz stomatolog oczyszcza kanały zęba, a następnie wypełnia je za pomocą lekarstwa. Kolejnym etapem jest estetyczne odbudowanie zęba. Stosuje się między innymi wypełnienia światłoutwardzalne, które charakteryzują się najwyższą trwałością, ale również najlepszymi parametrami wizualnymi. Estetyczne wypełnienia zębów sprawiają, że plomby nie są widoczne, dlatego pacjenci mogą czuć się komfortowo. Warto pamiętać o tym, że za wypełnienia światłoutwardzalne każdy pacjent musi zapłacić z własnej kieszeni, nawet jeżeli klinika ma podpisany kontrakt z NFZ. Niestety estetyczne wypełnienia zębów przy użyciu materiałów światłoutwardzalnych w większości przypadków nie są refundowane.

Wypełnienia światłoutwardzalne

Dlaczego warto zdecydować się na droższe wypełnienie zębów? Między innymi ze względu na to, że tego typu plomby służą przez dłuższy czas. Nie wypłukują się, nie kruszą, a wymianę należy zaplanować często dopiero po około 10 latach od leczenia zęba. Poza tym idealnie stapiają się z zębem, dzięki czemu są bardzo mało widoczne. Jeżeli leczone są zęby położone z przodu, lekarz może wykonać wszystko bardzo estetycznie, także po leczeniu nie zostanie wizualny ślad. To ważne dla współczesnych pacjentów, dla których liczy się nie tylko zdrowie, ale również uroda zębów.