Wszystko o koronach cyrkonowych na zęby

Korony zębowe są rozwiązaniem często stosowanym w przypadku zębów bardzo zniszczonych. Dzięki nim możliwa jest odbudowa zębów uszkodzonych przez próchnicę, usuniętych lub złamanych. Jeśli chodzi o korony zębowe Bielsko Biała i stomatolodzy pracujący w tym mieście polecają je również do poprawy położenia, koloru, a nawet kształtu zębów.

Korony zębowe Bielsko Biała – jakie są rodzaje?

Korony zębowe mogą być różne. Są takie, które wykonane są z metalu, a ich cechą charakterystyczną jest to, że są niedrogie i bardzo trwałe. Są również korony pełnoceramiczne, bardzo estetyczne i twarde. Innym rodzajem koron są te wykonane z cyrkonu.

Korony cyrkonowe Bielsko – czym się charakteryzują?

Korony cyrkonowe to uzupełnienia protetyczne, które pozwalają na uzupełnienie uzębienia nawet tam, gdzie zawiodły inne metody. Nie powodują one ryzyka przebarwień dziąseł wokół korony, nie zawierają metalowej podbudowy.
Korony cyrkonowe wykonywane są z tlenku cyrkonu. Łączy on w sobie cechy, które charakterystyczne są dla porcelany i metalu. Korony wykonane z cyrkonu mają niską przewodność cieplną, a także wysoką twardość, a przy tym odporne są na działanie środków chemicznych.
Korony cyrkonowe Bielsko są bardzo estetyczne. Odbijają oraz przepuszczają światło, a przede wszystkim wyglądają bardzo naturalnie. Łatwo też dopasowują się do uzębienia każdego pacjenta i są bardzo dobrze przyjmowane przez każdy organizm.
Głównym wskazaniem do zastosowania koron cyrkonowych jest duże zniszczenie tkanek zęba, zastosowane leczenie kanałowe i nieestetyczny wygląd. Zabieg zakładania koron jest całkowicie bezbolesny.

Co to są mosty zębowe Bielsko Biała i kiedy je stosować?

Korony zębowe stosować można jako swego rodzaju ochronę przed ewentualnymi złamaniami. W takich przypadkach koronę montuje się na fragmencie zdrowego zęba, który wcześniej należy oszlifować. W przypadku, kiedy korony zębowe mają uzupełnić braki w uzębieniu, należy użyć mostów zębowych. Do uzupełnienia wykorzystuje się wtedy specjalny łącznik na implant. Jest nim śrubka tytanowa, która przytwierdza się do szczęki.
W sytuacji kiedy ubytek zębów u pacjenta jest znaczny stosuje się mosty protetyczne. Mosty zębowe Bielsko Biała oferuje jako sposób na połączenie kilku koron. Osadza się je na implantach, albo na specjalnie oszlifowanych zębach.