Kasetony 3d – przepis na niecodzienne wnętrze

Dekoracja ścian znacznie wpływa na wygląd wnętrza. Dziś nie trzeba zadowalać się wyłącznie farbą na ścianie. Jak zaaranżować panele 3d, by uzyskać eleganckie mieszkanie?

Panele 3d – co to jest?

Panele dekoracyjne 3d mogą być wykonane z gipsu z domieszką włókna szklanego, drewna, poliuretanu. Do sypialni można wykorzystać panele 3d tapicerowane, dzięki temu wprowadzą do pomieszczenia przyjemny i przytulny klimat.

Kasetony 3d to przestrzenne konstrukcje, które mają bardzo różnorodne wzory, dzięki temu można zaaranżować pomieszczenia, które są wyjątkowe i niebanalne.

Zaletą kasetonów 3d jest również możliwość ich samodzielnego malowania. Dzięki temu można dobrać kolory, które idealnie wpiszą się w charakter naszego mieszkania. Warto również pamiętać, że ich przestrzenna budowa chętnie jest wykorzystywana w mniejszych pomieszczeniach. Optycznie powiększą pokój, który stanie się przestronny, nowoczesny i elegancki.

Gdzie wykorzystać kasetony 3d?


Panele dekoracyjne 3d sprawdzą się w wielu pomieszczeniach.

Kasetony tapicerowane można wykorzystać w przedpokoju w miejscu, gdzie stoi siedzisko. Taka ściana będzie wygodna, by się oprzeć, a jednocześnie nie zabrudzi się szybko. Panele 3d tapicerowane to również świetny pomysł do pokoju dzieci. Można je zamontować na ścianie w kąciku zabaw czy nad łóżkiem. Panele 3d wygłuszą pomieszczenie, a jednocześnie będą stanowiły ochronę dla dzieci.

Panele dekoracyjne 3d to również interesująca propozycja do pokoju dziennego. Umieszczone na głównej ścianie, gdzie znajduje się sofa, szafka RTV z telewizorem czy stół, przy którym rodzina spożywa posiłki będą stanowiły niecodzienną dekorację.

Trzeba pamiętać, że panele 3d są tak wyraziste i ciekawe, że nie powinny występować w połączeniu z innymi dekoracjami. Zbyt duża ilość ozdób na ścianie będzie przytłaczająca.

Bardzo interesujące są panele dekoracyjne 3d podświetlane. W takiej aranżacji co jakiś czas jeden z paneli jest wysunięty do przodu, a pod nim znajduje się listwa świetlna LED. Wieczorem wygląd ściany jest oszałamiający.

Kasetony 3d mają bardzo różnorodne wzory. Można również zadbać, by miały interesujące kolory. Rozmiar oraz ostateczny wygląd aranżacji w dużej mierze zależy od właściciela mieszkania, którego ogranicza jedynie jego własna fantazja. Mieszkanie, w którym są panele 3d może wyglądać wyjątkowo.

Inny artykuł w podobnej tematyce: