Protezy zębowe w Poznaniu – co warto o nich wiedzieć?

Bardzo wielu osób dotykają problemy z zębami. Mogą to być zmiany próchnicowe, krzywy zgryz lub nawet utrata pojedynczych lub wszystkich zębów. Winne temu są najczęściej zaniedbania w codziennej higienie i profilaktyce jamy ustnej. Pacjenci chodzą do dentysty niechętnie i to zwykle dopiero wtedy, gdy sytuacja staje się ekstremalna i zaczyna ich przerastać. Warto zmienić te negatywne nawyki, ale jeśli konsekwencje zaniedbań bądź poważniejszych chorób już nastąpiły, można sobie poradzić w inny sposób. Dla pacjentów, którzy chcą odzyskać uśmiech, dobrym rozwiązaniem mogą być protezy zębowe.

Protetyk Poznań – czym się zajmuje?

Najogólniej mówiąc, rolą protetyka jest tworzenie protez zębowych. Współpracuje on ściśle z lekarzem stomatologiem i wykonuje produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Protezy zębowe przeznaczone są dla osób, które utraciły swoje własne zęby. Ich rolą jest przywrócenie estetycznego wyglądu szczęki, ale także umożliwienie pacjentowi żucia pokarmów i prawidłowej wymowy słów, gdyż utrata zębów może powodować niewyraźną mowę. Jeśli chodzi o protezy zębowe Poznań oferuje całą gamę profesjonalnych produktów w atrakcyjnych cenach.

Protezy zębowe Poznań – czym są i jak się je stosuje?

Protezy dentystyczne występują w dwóch podstawowych typach. Mogą być zakładane na stale bądź mogą też być elementami ruchomymi. Protetyk Poznań dobierze odpowiednie protezy do specyficznych potrzeb każdej osoby. Protezami stałymi są korony i mosty, a także wkłady koronowe bądź koronowo – korzeniowe. Tzw. protezy pełne mogą być założone dopiero wówczas, gdy wygoją się rany po ekstrakcji zębów własnych, więc może to powodować pewien dyskomfort dla pacjenta. Od razu zakładane są natomiast tzw. bezpośrednie protezy zębowe.

Protezy zębowe Poznań ceny

Aktualne stawki bardzo się wahają. Wszystko zależy od miejsca wykonania protez, gdyż gabinety i kliniki dentystyczne ustalają swoje własne cenniki wedle uznania i nakładu pracy. Jeśli chodzi o protezy zębowe Poznań ceny ma umiarkowane, więc wielu pacjentów może sobie pozwolić na wykonanie takiej usługi. Koszt protezy uzależniony jest też od kosztu poszczególnych jej komponentów. Wkład koronowy kosztuje np. od kilkuset do ok. 1500 zł. Podobnie rzecz ma się z mostem. Tzw. proteza szkieletowa kosztuje nawet w granicach 2500 – 3000 zł. Niektóre protezy są refundowane przez NFZ. Zazwyczaj pacjentowi przysługuje refundacja raz na 5 lat, lecz pacjenci po chorobach nowotworowych mogą korzystać z protez zębowych w każdym czasie.