Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?

Ubytki w uzębieniu mogą zdarzyć się z różnych przyczyn. Najczęstszą z nich jest oczywiście brak konsekwentnej profilaktyki jamy ustnej, który prowadzi przede wszystkim do próchnicy. Braki w uzębieniu mogą się także pojawić w wyniku urazów, wypadków, a nawet chorób. Niezależnie jednak od przyczyny, brak nawet jednego zęba, może skutecznie pogorszyć jakość naszego życia.

Czym są implanty Szczecin?

Jest to rozwiązanie z zakresu stomatologii, które ma za zadanie efektywnie zastąpić naturalne zęby. W tym celu w kości szczęki wszczepia się specjalny, najczęściej tytanowy implant, na którym w konsekwencji montuje się porcelanową lub wykonaną z innego materiału koronę. Dzięki temu taki sztuczny ząb trzyma się bardzo solidnie, jest trwały, a także niezwykle atrakcyjny pod względem estetycznym, ponieważ korona może mieć barwę idealnie zbliżoną do pozostałych zębów pacjenta. Implanty Szczecin są zupełnie nieodczuwalne dla osoby, która je nosi.

Implanty zębów Szczecin polecane są więc przede wszystkim osobom, które z różnych przyczyn utraciły jeden lub więcej zębów, a chcą ponownie cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem. Implanty zębów Szczecin to także rozwiązanie, które przynosi korzyści z czasem, ponieważ stają się idealną podporą dla protez stosowanych wraz ze starszym wiekiem i większą ilością ubytków.

Jak dobiera się implanty zębów Szczecin?

Jest to proces, który wymaga szczegółowej analizy oraz konsultacji, dlatego każdy stomatolog przeprowadza profesjonalny wywiad, a także wszystkie konieczne badania, które wykażą, czy implanty Szczecin mogą być w danym przypadku zastosowane i z jakich materiałów mogą być wykonane. Istotną rolę odgrywa także sam pacjent, ponieważ to on ostatecznie decyduje, czy jest zainteresowany takim rozwiązaniem.

Dostępne są implanty wykonane z różnych materiałów oraz od różnych producentów, dlatego zawsze dostępny jest dla każdego pacjenta implanty Szczecin cennik, który informuje o kosztach, jakie trzeba będzie ponieść w związku z wszczepieniem sztucznego zęba.

Implanty Szczecin cennik uwzględnia przede wszystkim różnice w kosztach ze względu na zastosowany materiał. Z innego tworzywa może być wykonana sama śruba, jak i korona, która zostanie na nim zamontowana. Także renoma producentów może mieć na to wpływ, ale już niekoniecznie jakość. Dlatego ta kwestia powinna być dokładnie przeanalizowana ze stomatologiem.