Wskazania do leczenia zębów w narkozie

Leczenie zębów w narkozie jest zabiegiem bezpiecznym, ale nie każdy może się na nie zdecydować, najpierw trzeba wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Wymaga to wobec tego przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego. Kolejną kwestią jest to, że do podania znieczulenia ogólnego należy się odpowiednio przygotować, zgodnie z zaleceniami lekarza. W gabinecie będą z pacjentem zarówno pielęgniarka, jak i lekarz. Jest wiele zabiegów dentystycznych, które wykonuje się w narkozie. W niektórych przypadkach wręcz zaleca się takie rozwiązanie, przykładem będzie osoba mająca zdiagnozowaną chorobę psychiczną.

W jakich przypadkach sprawdzi się leczenie zębów w narkozie?

Obecnie można liczyć na ogromny postęp technologiczny i w stomatologii. Pozwala to na wykonanie nawet skomplikowanych zabiegów i to przy ograniczeniu ryzyka wystąpienia groźnych powikłań do minimum. Przeprowadza się także leczenie zębów pod narkozą Tychy w specjalnie wyposażonym do tego gabinecie. Pacjent jest otoczony opieką medyczną już przed podaniem znieczulenia ogólnego i po całkowitym wybudzeniu się po zabiegu. Może to dotyczyć wyrwania zęba, wszczepiania implantów, leczenia kanałowego itd. W przypadku zaawansowanej próchnicy zabieg pod narkozą często jest wręcz wskazany. Zdarza się tak, że niektóre osoby mają poważne problemy ze źle ułożonymi ósemkami, na co wskazuje już zdjęcie rentgenowskie. Z pomocą przychodzi leczenie pod narkozą, aby zaoszczędzić pacjentowi bólu.

Komu można polecić leczenie zębów pod narkozą Tychy?

W przypadku leczenia pod narkozą można przeprowadzić wyrywanie wielu zębów lub skomplikowanych zabiegów podczas jednej wizyty. Pozwala to zaoszczędzić pacjentowi bólu i czas. Dentysta może skupić się w pełni na wykonywanych czynnościach, bo pacjent jest nieświadomy, otoczony opieką medyczną. Leczenie zębów pod narkozą to świetne rozwiązanie w przypadku każdego rozległego zabiegu protetyczno-implantologicznego. Jeśli ktoś panicznie boi się dentysty lub bardzo źle znosi dolegliwości bólowe, to również warto podać mu znieczulenie ogólne. Niektóre dzieci mocno utrudniają pracę stomatologowi, przez to wręcz koniecznością staje się przeprowadzenie leczenie pod narkozą. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób z chorobami ogólnoustrojowymi, psychicznymi i upośledzonymi umysłowo. Wskazań do przeprowadzenia leczenia w narkozie jest oczywiście znacznie więcej.