Skup nieruchomości gruntowych

Szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się skupem działek? Zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć dobrą ofertę na skup działki budowlanej? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze ofert i jak przebiega proces sprzedaży działek.

Jak przebiega skup działek?

Jeśli jesteś posiadaczem nieruchomości gruntowych w najbliższej okolicy lub w Polsce i chcesz je sprzedać na jasnych zasadach, skorzystaj z oferty skupu działek. Niezależnie od położenia działki lub jej stanu prawnego transakcja zawsze wygląda podobnie. W pierwszym kroku właściciel nieruchomości powinien przekazać najważniejsze informacje i dane. Najlepiej jest zrobić to poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie www firmy.

Po krótkim czasie oczekiwania, firma skupująca przesyła wstępną wycenę działki. Pada też propozycja wpłacenia przez nią zaliczki. Następnie sprzedający umawia się z przedstawicielem firmy skupującej na oględziny działki na żywo, w terenie. Jeżeli spotkanie będzie owocne, to najpewniej zakończy się umówieniem na podpisanie umowy. Odbywa się to w obecności notariusza. Kwota stanowiąca cenę działki jest przelewana na konto sprzedającego.

Jakie działki można sprzedawać do skupu?

Jednoznaczne ustalenie, które rodzaje działek mogą być przedmiotem skupu, a które nie, jest bardzo trudne. Życie obfituje w wiele niezaplanowanych i niedających się przewidzieć zdarzeń. Wybór szybkiej transakcji sprzedaży działki do skupu może wynikać z chęci szybkiego spieniężenia jej. Często są to grunty otrzymane np. w spadku. Działki, które posiadają słabą lokalizację lub są zabudowane budynkiem nadającym się do wyburzenia, są także często oferowane skupom.

Ogłoszenie, które ma w treści zwrot, kupię działkę, na pewno zwróci uwagę osób, które posiadają działki bez księgi wieczystej lub co do której istnieją roszczenia osób trzecich. Takie miejsce jak skup działek budowlanych, oferuje także możliwość sprzedania swoich udziałów. Jest to szczególnie pomocne, gdy sprzedający nie może dojść do porozumienia z innymi współwłaścicielami sprzedawanej nieruchomości gruntowej.

Zalety skorzystania z oferty skupu działek

Najważniejszą zaletą korzystania z oferty skupu działek jest przede wszystkim szybkość finalizacji transakcji. Bywa, iż sprzedaż nieruchomości gruntowej trwa bardzo długo, nawet kilka lat. Skup działek budowlanych z pewnością zrealizuje umowę handlową w przeciągu kilku dni lub tygodni.

Niewątpliwym plusem jest także fakt, iż skupy działek są zainteresowane ofertami bardzo zróżnicowanych gruntów. Poza najbardziej popularnymi działkami rolnymi plasują się działki budowlane, działki zabudowane domami oraz grunty rolno-przemysłowe.

Inny artykuł o podobnej tematyce: https://cyberstacja.eu/jak-powinno-sie-dbac-o-kasetony-3d-aby-starczyly-na-dlugo/