Zdrowie zębów pod kontrolą – gabinet stomatologiczny Opole

Jakie usługi świadczy dentysta Opole? Może pomóc zarówno w poważnych schorzeniach uzębienia, jak i w zapobieganiu ich powstawaniu.

Higiena zębów to podstawa – dentysta Opole i jego rady dla pacjentów

Choć każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, różnie to bywa w praktyce. W końcu komu nie zdarzyło się zapomnieć o umyciu zębów wieczorem? O ile tego typu sytuacje, które nie mają miejsca często, a są jedynie sporadyczne, nie wyrządzają wielkiej krzywdy uzębieniu, nagminne ignorowanie zasad higieny może przynieść opłakane skutki.

Co więc robić, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata? Przede wszystkim trzeba szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem). Nie należy zapominać o tym, by czyścić je przynajmniej przez 2 minuty i usuwać resztki pokarmowe z przestrzeni międzyzębowych – można do tego użyć nici dentystycznych lub małych szczoteczek przeznaczonych do oczyszczania trudno dostępnych miejsc. Warto pamiętać też o ograniczeniu spożywania produktów, które mają sporo cukru w składzie – osłabiają one szkliwo. Podstawą jest również odwiedzanie stomatologa przynajmniej raz w roku, by skontrolować stan swojej jamy ustnej.

Nie tylko profilaktyka, czyli jakie zabiegi oferuje gabinet stomatologiczny Opole

Gabinet stomatologiczny Opole służy pomocą w kwestii zapobiegania powstawaniu próchnicy. Doświadczeni specjaliści informują pacjenta o tym, co robić, by cieszyć się zdrowym uzębieniem. Oprócz tego można zapisać się na wykonanie zabiegu higienizacji zębów, czyli czteroetapowego oczyszczania szkliwa z osadu. Zwykle składa się on ze skalingu, piaskowania, polerowania i fluoryzacji. W gabinecie można także skorzystać z usług z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki i wielu innych.

Jak zauważyć u siebie pierwsze niepokojące objawy ze strony zębów? Stomatolog Opole odpowiada

Warto odwiedzać regularnie stomatologa, by zapobiec rozwojowi schorzeń zębów. Pierwsze niepokojące objawy można jednak czasem zauważyć lub wyczuć podczas wykonywania codziennych czynności. Czujność powinno wzbudzić nagłe pojawienie się nadwrażliwości zębów, czyli uczucia dyskomfortu, które towarzyszy jedzeniu ciepłych i zimnych pokarmów. Zagłębienia, ubytki lub zmiana koloru szkliwa również powinny zmusić do wizyty u specjalisty. Najczęściej jednak – niestety – stomatolog Opole przyjmuje pacjentów z bólem zęba, czyli w dość zaawansowanym stadium próchnicy, która nierzadko wymaga leczenia kanałowego.